Pod koniec ciąży przygotowujemy się do narodzin naszego dziecka. Pakujemy torbę do szpitala ze wszystkimi parafernaliami, kompletujemy wyprawkę i dekorujemy pokój dla naszego maleństwa .......a. Ale co z mamą? Co z wyprawką dla mamy? Połóg, który często jest pomijany, to bardzo ważny czas dla kobiet. Musisz zadbać o siebie, aby móc opiekować się dzieckiem. Zaopatrz się w niezbędne rzeczy, które pomogą Ci funkcjonować w tym pięknym, ale i trudnym okresie.

Akcesoria poporodowe dla mam

Najważniejszymi elementami w wyprawce mamy są podkłady poporodowe. Te podkłady zapewnią Ci komfort i higienę w okresie połogu. Zaopatrz się w co najmniej trzy opakowania. Możesz kupować je regularnie w zależności od potrzeb. Do podkładów poporodowych warto dokupić siateczkowe majtki poporodowe (jednorazowe lub wielokrotnego użytku). Jednorazowe podpaski na łóżko to MUST HAVE! Chronią one Twoje łóżko przed zabrudzeniem. Przeznaczone są dla kobiet w okresie połogu oraz podczas przewijania i karmienia dziecka. Są wygodne w domu i w podróży.

Zadbaj o swoje piersi.

Najważniejsze jest używanie wkładek laktacyjnych. Powinnaś je jak najszybciej przynieść do szpitala, ponieważ po porodzie zwiększa się produkcja mleka. Wkładki laktacyjne wchłaniają płyn, a także zapobiegają zabrudzeniu bielizny. Dzięki temu zwiększa się komfort kobiety. WAŻNE!!! Wiele położnych poleca Lanolinę firmy Lansinoh. Lanolina jest w 100% czysta i łagodzi podrażnienia, a także zapobiega pękaniu lub podrażnianiu brodawek piersiowych. Biustonosz dla matek karmiących to kolejna ważna rzecz, która może ułatwić dzień matki. Odpinane miseczki ułatwiają karmienie. Taki biustonosz nie powinien mieć również fiszbin, gdyż może to powodować dyskomfort i uciskać kanały mleczne.

Mamy nadzieję, że ten krótki tekst pomógł Ci przygotować się do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowana i troskliwa mama to szczęśliwa mama, a spokojne dziecko to efekt szczęśliwej mamy. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy do odwiedzenia naszego Facebooka i Instagrama.

Warto przeczytać