Wielu dorosłych cieszy się ciepłym, słonecznym latem. Możesz cieszyć się piękną pogodą i wysokimi temperaturami, ale musisz szczególnie zadbać o swoje dzieci w tym okresie. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy można zabrać je na zewnątrz w gorącej pogodzie. Ważne jest, aby chronić noworodki i niemowlęta podczas gorącej pogody. Są one wrażliwymi istotami. Rodzice, którzy mają dzieci urodzone latem, zastanawiają się, jak mogą się nimi opiekować podczas najgorętszej części roku.

Wielu dorosłych cieszy się ciepłym, słonecznym latem. Będziesz cieszyć się piękną pogodą i wysokimi temperaturami. Jednak w tym okresie musisz dodatkowo zadbać o swoje dzieci. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy można je zabrać na zewnątrz w gorącej pogodzie. Ważne jest, aby zachować ostrożność z noworodkami i niemowlętami podczas upałów. Są one wrażliwymi istotami. Rodzice, którzy mają dzieci urodzone latem, zastanawiają się, jak mogą się nimi opiekować podczas najgorętszej części roku.

Czy należy spacerować z dzieckiem, gdy jest gorąco?

Na zewnątrz w cieniu jest goręcej niż 30 stopni. Czy w takie dni należy codziennie zabierać malucha na spacer? Niektórzy twierdzą, że dzieci źle znoszą wysokie temperatury i trzeba je chronić przed słońcem. Niektórzy twierdzą, że w takie upały lepiej zostać w domu i wyprowadzić dziecko w chłodniejszy dzień. Nie należy lekceważyć znaczenia spacerów z dzieckiem i unikać wychodzenia z domu nawet przez kilka dni. Najlepiej wychodzić wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy jest chłodniej. Musisz być ostrożny, ponieważ nawet jeśli na twoim niebie nie ma pełnego słońca, temperatura na zewnątrz może być nadal bardzo gorąca. Nigdy nie zostawiaj śpiącego dziecka samego, nawet w częściowym cieniu. W tym czasie słońce może zmienić swoje położenie i maluchowi grozi udar cieplny. Podczas snu organizm chłodzi się znacznie wolniej. Pozostawienie dziecka na otwartej przestrzeni nie jest dobrym pomysłem. Trzeba wiedzieć, jaka jest najlepsza pora na zabranie dziecka na spacer latem.

Niemowlęta powinny przebywać głównie w cieniu. Nawet jeśli rodzice zastosowali dużo kremów z filtrem, promienie słoneczne mogą podrażnić wrażliwą skórę dziecka. Maluchy najlepiej trzymać w częściowym cieniu. Dlatego najlepiej jak najwięcej czasu spędzać z nimi pod drzewami. Jeśli chcemy zabrać na słońce nieco starszą pociechę, musimy zadbać nie tylko o to, by była posmarowana kremem z filtrem, ale także o odpowiednie nakrycie głowy. Aby uchronić dziecko przed rakiem skóry, nie powinno się go opalać.

Noworodek wychodząc na spacer latem powinien być zawsze ubrany. Organizm noworodka nie reaguje dobrze na zmiany temperatury. Rodzic nie powinien zapominać o ubieraniu dziecka w cienkie ubranka. Choć jest to logiczna opcja, nie należy wywlekać dziecka z ubranek. Bobas może pozostać odkryty w temperaturze powyżej 30 stopni, ale nie powinien być pozostawiony bez ubrania. Zawsze należy osłaniać ramiona starszych dzieci, ponieważ w tym miejscu mogą się one łatwo poparzyć. Na lato należy zaopatrzyć się w przewiewne ubrania i różnorodne czapki. Rodzice muszą zadbać o to, aby ich dzieci były chronione przed słońcem. Nie zapominajmy o kremach z filtrem przeciwsłonecznym i smarujmy rączki, nóżki i buzię dziecka. Ważne jest, aby latem wychodzić z dzieckiem na spacer, aby zapewnić mu dostęp do świeżego powietrza nawet w upalne dni. Jednak warto też odpowiednio się przygotować. Warto wiedzieć, jaki jest najlepszy czas na zabranie dziecka na pierwszy letni spacer.

Jak przygotować się do letnich spacerów z dzieckiem

Ważne jest zachowanie bezpieczeństwa, ponieważ organizm niemowlęcia jest zupełnie inny niż dorosłego, a jego termoregulacja dopiero zaczyna się rozwijać. Pierwsze letnie spacery z maluchem będą wymagały przygotowania, jeśli nie chcemy, by doznał on udaru cieplnego. W pierwszych dwóch tygodniach po przyjściu na świat nowego dziecka ważne jest, aby przygotować je do pierwszego letniego spaceru. Nazywa się to werandowaniem. Oznacza to, że przygotowujemy dziecko tak, jak wybieramy się na spacer, czyli ubieramy je, smarujemy jego skórę kremem, a następnie otwieramy szeroko okna. Maluch stopniowo będzie przyzwyczajał się do słońca, wyższej temperatury i odgłosów.

Podczas pierwszego spaceru należy zadbać o komfort niemowlęcia. W upalne dni (temperatura powyżej 26 stopni) najlepiej wychodzić na zewnątrz rano lub wieczorem, kiedy jest chłodniej i łatwiej oddychać. Maluchy powinny być odpowiednio ubrane podczas spacerów. Powinny mieć na sobie jedną warstwę i drugą, która je okrywa. Ważne jest, aby przygotować dziecko na każde warunki pogodowe, zwłaszcza jeśli jest wietrznie. Nie jest określone kiedy powinien odbyć się pierwszy letni spacer z dzieckiem, ale najlepiej przygotować do niego malucha spędzając kilka minut przed otwartym oknem.

Lato to idealny czas na zabranie niemowlaka na spacer. Świeże powietrze jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania malucha. Podczas pierwszego spaceru maluch dostanie trochę witaminy D, a także zmianę otoczenia. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić i nie chronić dziecka przed słońcem. Nigdy nie należy przykrywać wózka pieluszką. To ograniczy przepływ powietrza i utrudni dziecku oddychanie. Dostępnych jest wiele rodzajów wózków, w tym wózki parasolowe i modele ze specjalnymi daszkami, które nie blokują przepływu powietrza. Możesz ochronić dziecko przed owadami, używając specjalnej moskitiery, która często jest dołączana do wózków (patrz akcesoria do wózków).

Niektórzy rodzice do letniego spaceru noworodka przygotowują się tak, jakby szli na wojnę. Wiele warstw ubrań, kremy i pieluszki. Lato to idealny czas na spacery. Dobry wózek jest niezbędny na pierwszy letni spacer dziecka. Nie zapomnij posmarować dziecka balsamem ochronnym. Planując pierwszy letni spacer z niemowlakiem powinnaś być bardzo ostrożna. Możesz wybrać się na spacer nawet tak krótki jak 15 minut. Jeśli nie jesteś pewna, kiedy zabrać dziecko na letni spacer lub kiedy zabrać dziecko na dwór w miesiącach letnich, najlepiej zacząć od wyjścia tylko na kilka chwil w porze, w której nie jest zbyt gorąco. Potem można stopniowo zwiększać czas trwania spacerów. Unikaj miejsc z nadmiernym słońcem, smaruj dziecko i ubieraj je odpowiednio, aby zapewnić mu bezpieczny spacer. Nie zapominaj o tym, by zadbać o siebie jako rodzica. Równie ważne jak wiedza o tym, kiedy wychodzić z dzieckiem latem, jest zadbanie o siebie. Zabierz ze sobą wodę i krem, nie kuś wygodnych butów czy okularów przeciwsłonecznych.

Letnie spacery z dzieckiem

Letnie spacery z noworodkiem lub maluchem są inne niż z nieco starszymi dziećmi. Wynika to głównie z tego, że niemowlęta i maluchy są bardziej wrażliwe. Warto wiedzieć, kiedy wyprowadzić dziecko na pierwszy letni spacer i jak je do niego ubrać. Warto zainwestować w sprzęt dla większych dzieci, aby spacer stał się przygodą.

Na spacer można wybrać się z hulajnogą lub rowerkiem w zależności od wieku malucha. Dla starszych dzieci można zabrać również rowerek biegowy. Niektórzy rodzice zabierają swoje dzieci na długie spacery samochodzikami akumulatorowymi lub traktorkami. Warto zabrać takie gadżety, jeśli w pobliżu znajdują się ścieżki, które pozwalają nam na jazdę wszystkimi rodzajami pojazdów. Ważne są również akcesoria. Jak już wspomnieliśmy, ważne jest, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas przebywania na świeżym powietrzu. Ochrona przeciwsłoneczna UV jest świetnym sposobem, aby to zrobić. Ochrona przed promieniowaniem UV jest ważna dla małych dzieci, które nie powinny się opalać. Słońce może poparzyć również w cieniu. Noworodek, który wychodzi na spacer w lecie, powinien być chroniony.

Należy również pamiętać o nawodnieniu, zwłaszcza w czasie upałów. Świeże powietrze może też wywołać głód. Maluch, który biega, szybciej stanie się spragniony i głodny. Warto też zabrać ze sobą przekąskę. Pamiętajmy, że w upalne dni dzieci szybciej się męczą. Nie warto wybierać się na długie spacery w słońcu. Niektórzy zastanawiają się, jaka temperatura jest zbyt wysoka, by wyprowadzać dziecko latem. Należy wybrać odpowiednią porę na spacer, gdy słońce mocno grzeje. Spacerów nie można całkowicie unikać. Wiadomo, że należy zwrócić szczególną uwagę na maluchy, które są mniej odporne, i otoczyć je szczególną opieką. Starsze dzieci są bardziej tolerancyjne na wysokie temperatury i mogą wybrać się na dłuższy spacer.

Na co zwracać uwagę? Podczas spacerów rodzice powinni uważać na przegrzanie, odwodnienie i udar cieplny. Warto wiedzieć, kiedy zabrać dziecko na spacer latem, aby nie narażać jego organizmu na szok. Jeśli odpowiednio się przygotujemy i zabezpieczymy, wyjście na spacer z dzieckiem latem nie będzie problemem. Ważne jest, aby wyprowadzić dziecko na powietrze i pozwolić mu się dotlenić. Przygotowaliśmy szeroki wybór akcesoriów przydatnych podczas spacerów.

Warto przeczytać