Wyprawka szpitalna będzie potrzebna, gdy będziesz rodzić w szpitalu. Możesz je zabrać zarówno w podręcznym plecaku, jak i w walizce, w zależności od tego, co będzie dla Ciebie najwygodniejsze.
Kiedy powinnaś zacząć kompletować wyprawkę do szpitala?
Spakuj wyprawkę do szpitala zaraz po rozpoczęciu ciąży. Około 8. tygodnia powinna być gotowa, abyś mogła ją chwycić i wyruszyć, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Nigdy nie wiadomo, kiedy dziecko postanowi pojawić się wcześniej. Wycieczka do szpitala w celu odebrania porodu będzie całkowitym zaskoczeniem.
Korzystne jest kompletowanie wyprawki do szpitala przez całą ciążę. Dzięki temu można wyodrębnić koszty i rozłożyć je na dłuższy okres czasu. Ubranka, akcesoria do kąpieli czy smoczki nie są drogie, ale fotelik samochodowy, czy łóżeczko z materacem już tak. Nie czekaj do ostatniej chwili, aby zacząć pakować torbę podręczną. Listę znajdziesz poniżej.
Co powinna zawierać wyprawka do szpitala na zabrudzenia?
Wyprawka powinna zawierać przedmioty zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Jeśli nie chcesz przeładować swojej torby przedmiotami, których nie będziesz używać, poniżej znajdziesz listę najpotrzebniejszych rzeczy. Powinnaś mieć w swojej torbie tyle przedmiotów, aby pokryć swoje potrzeby. Jeśli ostatecznie zostaniesz w szpitalu dłużej niż przewidywano, rodzina przyniesie Ci wszystko, czego potrzebujesz.
Babyboutik.pl posiada wszystkie niezbędne rzeczy do szpitalnej wyprawki.
Lista niezbędnych rzeczy, które powinny znaleźć się w szpitalnym łóżeczku mamy:
- Koszula do porodu (najlepiej taka, którą można wyrzucić po porodzie)
- Koszula nocna, najlepiej dwie - jedna na zmianę.
- Ręcznik kąpielowy.
- szlafrok.
- kosmetyki. Weź tylko te najbardziej niezbędne i ulubione : szczoteczka do zębów, szczotka do włosów, gumka do włosów, pasta do zębów, szampon, mydło. W Rossmanie, (post niesponsorowany :)) można dostać super pojemniki do przechowywania małych ilości kosmetyków. Wystarczy je przesypać z większego opakowania. Gumowe klapki.
- Dwa biustonosze do karmienia.
- Ubrania do zużycia. Podpaski poporodowe są zwykle dostępne w szpitalu. Po porodzie najlepsze są siateczkowe spodnie. Mają one właściwości oddychające. Wybierz te bez gumy, jeśli masz zaplanowane cięcie cesarskie. W szpitalach często zaleca się "wietrzenie" rany i leżenie bez majtek. Mogą się one jednak przydać, np. podczas wizyty w łazience. Jeśli planujesz karmić dziecko piersią, na brodawki można stosować krem lanolinowy. Wynika to z faktu, że wiele noworodków podczas pierwszego karmienia gryzie sutki.
- Własny kubek i sztućce. Woda do picia i coś, co lubisz jeść, np. ulubiony batonik lub kawałek owocu.
Na stronach internetowych oddziałów położniczych możesz dowiedzieć się, czego nie musisz pakować na poród, ponieważ szpital zapewni te rzeczy.
Lista niezbędnych rzeczy dla dziecka:
W pierwszych dniach życia niemowlęta potrzebują ciepłego, bezpiecznego miejsca do spania, jedzenia i bliskości matki. Tylko kilka rzeczy jest niezbędnych:
Kocyk - Na oddziałach noworodkowych zazwyczaj jest ciepło, ale Twój behemot spędził 9 miesięcy w brzuszku, gdzie było mu ciepło. Jeśli szpitalne otulacze nie wystarczą, warto zaopatrzyć się w kocyki lub rogi, którymi można owinąć dziecko. Ubrania dla niemowląt: body, skarpetki, czapki, piżamki itp. Przynieś 3 zestawy tego typu. 3. Około 15 pieluszek jednorazowych w najmniejszym rozmiarze. Można je znaleźć na oddziałach, ale dobrze jest mieć kilka dodatków na wypadek, gdybyś ich potrzebowała. Krem do pupy, na przykład Linomag. 5. Polecamy najzwyklejsze chusteczki nawilżane, które zawierają tylko wodę i odrobinę wyciągu z owoców. Są one bezpieczne dla naszego dziecka w użyciu, szczególnie w pierwszych dniach po urodzeniu. 6. pieluszka bambusowa. Butelka ze smoczkiem anatomicznym.
Dokumenty do uzupełnienia w wyprawce do szpitala
- dowód osobisty
- Dokument potwierdzający ubezpieczenie
- Karta przebiegu ciąży
- Pisanie informacji o grupie krwi
- Wyniki badań
- Plan porodu.
Warto przeczytać
- 23 października 2024
Żywienie przedszkolaka to temat, który budzi wiele emocji u rodziców. To kluczowy okres, w którym kształtują się nawyki żywieniowe, wpływające na...
Czytaj dalej- 20 sierpnia 2024
Zdrowa żywność jest fundamentem prawidłowego rozwoju i wzrostu dzieci. W dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest skoncentrowanie się na wartościowej diecie, aby...
Czytaj dalej