Wielu rodziców pyta nas, jaki wózek dla dziecka powinni wybrać lub jaki wózek polecacie. Jaki wózek będzie najlepszy w użytkowaniu? Wózek głęboki czy wielofunkcyjny, 2w1 lub 3w1, a może 3- lub 4-kołowy? Jak wybrać wózek spacerowy? Na co zwrócić uwagę, aby służył on jak najdłużej maluchowi? Odpowiedzi na te i inne pytania pomogą Ci podjąć dobrą decyzję zakupową. Odpowiedź na pytanie o to, jaki wózek spacerowy wybrać, nie jest łatwa. Wynika to z dużej różnorodności wózków dostępnych na rynku. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak wybrać najlepszy wózek dla swojego dziecka. Omówimy kilka ważnych czynników, które musisz wziąć pod uwagę, decydując się na zakup wózków dziecięcych. Zapraszamy do czytania dalej!

Jaki typ wózka dziecięcego wybrać?

Rodzice muszą podjąć ważną decyzję o zakupie jeszcze przed narodzinami swojego dziecka. Jest nią wózek dla dziecka. Jaki wózek najlepiej kupić dla noworodka? Wózek głęboki, a następnie wózek dziecięcy czy od razu wózek wielofunkcyjny?

Gondola na spacerze służy tylko przez pierwsze sześć miesięcy życia. Pierwsze sześć miesięcy życia. Kiedy dziecko potrafi już siedzieć i chce mieć bardziej wyprostowany widok na świat, czas przesiąść się do wózka. Będzie on służył dziecku przez dłuższy czas. Wózek dla dziecka najlepiej sprzedać, gdyż stał się niepotrzebny i będzie zagracał mieszkanie. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż rynek używanych wózków jest niewielki. Gdy kupujemy osobny wózek, możemy go dobrać do naszych aktualnych potrzeb. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy musimy kupić specjalny wózek do samolotu, do biegania lub na cały rok.

Alternatywą jest zestaw wielofunkcyjny, czyli wózek 2w1, czyli system biegowy z głębokim nosidełkiem, siedziskiem spacerowym oraz wózek 3w1 wyposażony w nosidełko samochodowe w formie nosidełka dla dziecka. Taki zestaw wystarczy na cały czas użytkowania produktu. Jest to w pewnym sensie dobre rozwiązanie, jednak cena tych wielofunkcyjnych zestawów może odstraszać potencjalnych klientów.

Ile waży wózek spacerowy?

Waga różnych modeli wózków dziecięcych może się bardzo różnić w zależności od rodzaju, sposobu składania i materiału, z którego wykonany jest stelaż. Czasami nawet 2-3 krotnie. Pamiętaj, aby wybrać model, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, sposobu użytkowania i miejsca zamieszkania. Nie zawsze możesz mieć kogoś, kto pomoże Ci go przenieść z mieszkania na trzecim lub czwartym piętrze bez windy. Zaplanuj to dokładnie! Oto przybliżone wagi dla różnych rodzajów żywności:

  • Wózek - waży około 6-9 kg. Są łatwe do przenoszenia dla każdej mamy. Mają aluminiowe ramy. Są lekkie i wygodne. Po złożeniu są bardzo kompaktowe.
  • Głębokie - ważą 10-12 kg lub więcej. Rozbudowane modele są cięższe. Wynika to z tego, że konstrukcja musi być bardzo stabilna. Zajmuje dużą ilość miejsca. Złożony stelaż umieszcza się zazwyczaj w bagażniku, a nosidełko na tylnym siedzeniu.
  • Jest to lekki wózek, który waży mniej niż 5 kg. Jest to świetna opcja, jeśli chciałabyś zabrać dziecko na jogging. Posiadają one aluminiowe ramy i pompowane koła. Wysokiej jakości komponenty użyte do budowy takiego wózka oraz ich trwałość to cechy, które go wyróżniają.

Jaki typ wózka jest najlepszy dla dwójki dzieci?

Jaki typ wózka dla dziecka kupić? Co to jest stelaż?
Jest to ważna część każdego wózka. Ta część łączy siedzisko, nosidełko i koła. Wszystkie elementy urządzenia znajdują się w tej komorze. Przy wyborze urządzenia zwróć uwagę na jego wagę. Zależy ona od tego, jaki materiał został użyty do produkcji. Najcięższe są modele wykonane ze stali. Są one solidne i niedrogie, ale nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli mieszkasz na wyższym poziomie w budynku bez windy. Lepiej jest skorzystać z lekkiego aluminium. Ten materiał nadaje się również do lekkich wózków.

Jakie kółka?

Przy wyborze kół powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, w tym:

Ważny jest rodzaj zastosowanego materiału - materiały pompowane są elastyczne i amortyzowane. Przekłada się to na komfort jazdy dziecka. Ich wadą jest to, że są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest, aby co jakiś czas sprawdzać, czy wymagają uzupełnienia powietrza. Koła żelowe to kolejny rodzaj kół spotykany w wózkach wielofunkcyjnych. Są one podobne do dmuchanych, ale nie wymagają konserwacji. Są drogie. Pianka to kolejna opcja i jest to prawdopodobnie najbardziej powszechne, jeśli chodzi o wózki. Te wózki są wykonane z pianki i gumy. Są lekkie i nie wymagają konserwacji. Nie są dobrze amortyzowane, więc maluch jest bardziej wrażliwy na nierówności terenu. Zaliczane są do tanich wózków spacerowych;
Wyróżniamy koła żelowe, pompowane lub piankowe. Koła podwójne wykonane są z pianki. Występują one w modelach typu parasolka. Winna jest konstrukcja sprzętu. Trzy to wózki przeznaczone do joggingu. Wózki te charakteryzują się miękką amortyzacją i łatwością manewrowania. Modele miejskie posiadają piankowe koła i twardsze poduszki. Zdecydowana większość modeli na rynku wyposażona jest w cztery koła.
Koła są niewielkie, o średnicy 15 cm, wykonane z tworzywa sztucznego lub pianki. Stosuje się je w lekkich wózkach spacerowych. Dobrze sprawdzają się na płaskich powierzchniach. Nierówny teren nie jest dla nich odpowiedni. Średnica jest większa niż 15 cm. Wykonane są z pianki, gumy lub gumy połączonej z Gel. Posiadają je wszystkie wózki wielofunkcyjne, duże wózki spacerowe oraz wózki z żelowymi oponami. Świetnie sprawdzają się na każdym terenie.

Regulowana rączka

Rączka wózka może być regulowana w dwóch płaszczyznach. W pierwszej z nich reguluje się wysokość. Ułatwi to kierowanie wózkiem rodzicom o różnym wzroście. Druga opcja umieszcza rączkę z przodu lub z tyłu wózka. Dotyczy to tylko niektórych modeli.

Składanie

Sprawdź, czy produkt jest łatwy do złożenia i rozłożenia. Nowoczesne modele wykonują te czynności za pomocą jednego przycisku. Łatwiej jest zająć się jednocześnie dzieckiem i wózkiem. Znacznie łatwiej jest złożyć wózek, który posiada system szybkiego składania. Jeśli nasz wózek będzie przewożony w bagażniku samochodu, musimy zwrócić uwagę na wymiary wózka po złożeniu.

Jaki rodzaj amortyzacji jest dostępny?

Na komfort dziecka podczas spaceru bezpośredni wpływ ma amortyzacja znajdująca się w wózku. Jest ona ważna, ponieważ maluch podczas jazdy po nierównym terenie może nagle wybudzić się ze snu, ale może też dalej spokojnie spać. W wózkach dziecięcych dostępne są jej trzy rodzaje.

Pasy - są to po prostu skórzane paski, które są ciche. Są one idealne do modeli wózków, które są cięższe. Wózek można bujać z boku na bok, ale z czasem i użytkowaniem kółka rozciągną się i zapadną. Sprzęt może być używany na każdej powierzchni.
Wahacze znajdują się tuż obok kół na ramie. Podczas ruchu konstrukcja odchyla się nieco od pionu, dzięki czemu redukuje drgania i wstrząsy. Najlepiej sprawdzają się na płaskich powierzchniach, takich jak chodnik. Ich sztywność sprawia, że dziecko bardziej odczuwa nierówności.
Sprężyny wbudowane w ramę odpowiadają za regulację wstrząsów. Umożliwiają bujanie się wózka w kierunku do przodu i do tyłu. Ze względu na swoją twardość, najlepiej sprawdzają się na płaskich powierzchniach. Niektóre wózki oferują regulację twardości zawieszenia. Możesz dostosować wózek do swoich potrzeb i otoczenia, które najczęściej odwiedzasz. Jest to najczęściej spotykana amortyzacja.
Wózki dla małych dzieci i dużych dzieci

Jaki wózek jest najlepszy dla dziecka?

"Jakie wózki dla dzieci byście polecili", "wózki dla dzieci, które polecacie" lub "jaki wózek dla dziecka". Rodzice, którzy chcą wiedzieć, gdzie kupić odpowiedni produkt do spacerów z maluchami, często wpisują w wyszukiwarkę frazy typu "jaki wózek dla dziecka polecacie", "wózki dla dzieci, które polecacie", czy "jaki wózek dla dziecka". Warto pamiętać, że wózek to komfort, wygoda i (a może przede wszystkim) bezpieczeństwo. Dobry wózek może mieć również wpływ na rozwój dziecka. Odpowiedni wózek dla dziecka sprawi, że zadbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby umieć prawidłowo wyregulować wózek. Możemy dostosować te elementy:

Regulacja oparcia nosidełka pozwala maluchowi widzieć otaczający go świat. Możliwość rozłożenia wózka pozwala na regulację oparcia. Wiele wózków posiada funkcję ustawienia pozycji leżącej.
Podnóżek - Regulacja podnóżka dotyczy tylko wózka spacerowego. Jest to bardzo przydatna funkcja dla małych dzieci. Dzięki niej nóżki maluchów przestają bezwładnie zwisać.
Jaki rodzaj daszka wybrać?
Kupimy model z dużym daszkiem. Ten element osłania dziecko przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Niektóre wózki mają powiększony daszek, nawet w rozmiarze XL. Ważne jest, aby materiał zawierał filtry UV, które zapobiegną blaknięciu tkaniny i koloru.

Jaki materiał powinien być użyty do tapicerki nosidełek i siedzisk?

Tapicerka może ulec zabrudzeniu w wyniku intensywnego użytkowania, transportu w bagażniku lub innych niespodziewanych sytuacji. Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest tapicerka. Materiały użyte do jej produkcji powinny być łatwe w czyszczeniu. Gondola nie powinna się brudzić i wymagać jedynie drobnej konserwacji. Pokrowiec nosidełka lub budki można przetrzeć wilgotną szmatką. Tapicerka wnętrza, w tym pokrowiec na materac, powinna być zdejmowana i prana tylko maszynowo. Tutaj zalecane jest pranie ręczne w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Spacerówka jest najbardziej brudząca ze wszystkich wózków. Można użyć wody i detergentu. W przypadku większych plam konieczne będzie zdjęcie tapicerki i wypranie jej.

Idealny wózek to taki, który posiada hamulec bezpieczeństwa.

Jak już wspomnieliśmy, bezpieczny sprzęt powinien mieć dobry hamulec bezpieczeństwa, który polega na blokowaniu obu kół w jednej osi. W wózkach z rozłożonymi rączkami hamulec powinien znajdować się po obu stronach, dzięki czemu można go użyć w dowolnym kierunku. Powszechnie stosowany jest hamulec, który można włączyć i zwolnić za pomocą stopy. Taki hamulec znajduje się w większości wózków spacerowych i wielofunkcyjnych. Innym rozwiązaniem jest hamulec ręczny, który można znaleźć w sportowych wózkach do biegania. Tutaj hamulec jest blokowany i zwalniany za pomocą dłoni.

Pierwszy wózek dla dziecka: akcesoria i dodatki

Rodzice, którzy przymierzają się do zakupu wózka, muszą zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. Może to być torba do przechowywania akcesoriów, pokrowce na nogi i folie przeciwdeszczowe na wózek i nosidełko, pasy bezpieczeństwa oraz adapter do montażu fotelika samochodowego od razu na stelażu. Producenci czasami dołączają do wózka parasolkę, moskitierę lub inne akcesoria.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego wózka?

Należy pamiętać, że wybór odpowiedniego wózka może być czasochłonnym i trudnym zadaniem. Trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo zarówno dla matki, jak i dziecka. Mimo wszystko możesz znaleźć idealny wózek w sklepie, jeśli zwrócisz uwagę na powyższe cechy.

Warto przeczytać