Mamy do czynienia, gdy nasze dziecko zaczyna ząbkować z nieprzespanymi nocami i ciągłym płaczem malucha z powodu bólu dziąseł i gorączki. Decydujemy się na zakup gryzaka, aby oszczędzić mu bólu związanego z erupcją zębów trzonowych. Zadajemy sobie pytanie, który gryzak będzie najlepszy, najbezpieczniejszy i najbardziej satysfakcjonujący dla naszego dziecka? Odpowiedź brzmi: gryzaki drewniane.

Dlaczego drewniane?

Ząbkowanie zaczyna się, gdy maluch potrafi chwytać przedmioty i wkładać rączki do buzi. Gryzak jest więc jedną z pierwszych zabawek, które dajemy naszemu dziecku. Ważne jest, aby gryzak był jak najbardziej bezpieczny, a gryzaki drewniane są w 100% bezpieczne. Nie musimy się martwić, że dziecko zrobi sobie krzywdę, ponieważ są one wykonane z drewna, a nie z plastiku. Solidne i antybakteryjne. Jest to ważne, ponieważ maluch będzie je gryzł. Możemy być pewni, że nie zachoruje ani nie będzie miał alergii. Maluch może bez obaw masować obolałe dziąsła. Spodoba mu się również smak i zapach drewna, w przeciwieństwie do plastikowych gryzaków. Gryzak pomaga dziecku nauczyć się kontrolować swoje ruchy i chwytać przedmioty. Maluch z przyjemnością będzie bawił się drewnianymi gryzaczkami, ponieważ są tak miłe w dotyku. W tym wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Drewniane gryzaki są łatwe do trzymania, lekkie i dobrze wyprofilowane, więc Twoje dziecko nie będzie miało z nimi problemów. Jeśli martwisz się o drzazgi, drewniane gryzaki zostały odpowiednio wygładzone.

Gryzaki drewniane nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Bezpieczeństwo i zdrowie naszego dziecka jest najważniejsze. Gryzaki te są antybakteryjne, antyalergiczne i przyjemne w dotyku. Dodatkowo maluchy uwielbiają te gryzaki

Twoje dziecko może zacząć używać gryzaka już w trzecim miesiącu życia.

Warto przeczytać