Gotowy, aby zorganizować codzienne rutyny swojej rodziny, abyś mógł cieszyć się życiem bez stresu? Family Routines Reboot może w tym pomóc!

Jeśli to czytasz... prawdopodobnie jesteś w fotelu lub na łóżku pod dzieckiem, które karmi non stop. Jeśli zastanawiasz się, czy dzieci mogą karmić klastrem przez cały dzień, to ten post ci to powie.


Urodziłaś dziecko i uwielbiasz przytulanie i zapach głowy dziecka. I to wszystko jest takie urocze. Z wyjątkiem niewyspania, ciągłego karmienia piersią, mgły Twilight Zone życia noworodka i ogólnego poczucia, że czas wyszedł przez okno.

To jest jakaś forma "głębokiego czasu", który się zdarza. I, nie martw się, to minie.

Ale przejdźmy do głównego tematu tego testu, którym jest... czy dziecko naprawdę może karmić przez cały dzień?

Czy dzieci mogą karmić przez cały dzień?

Nie, dzieci nie mogą karmić non stop przez cały dzień. Czy dzieci mogą karmić co dwie godziny przez cały dzień w okresie wzrostu? Tak. Czy mogą karmić co godzinę, jeśli tylko przekąszają przy piersi i nie biorą pełnego pokarmu? Ponownie, tak. Czy jest to optymalne? Nie.

Jeśli dziecko przyjmuje pełne karmienie co godzinę, zdoła to zrobić tylko kilka razy zanim zacznie odmawiać mleka. Zacisną usta, odciągną i po prostu będzie po wszystkim. Tak właśnie robią dzieci, kiedy są najedzone.

LUB, kilka maluchów będzie po prostu kontynuować jedzenie, a następnie nadmiernie pluć.

Prawdziwe pytanie: czy one rzeczywiście karmią?

Jeśli dziecko jest przystawione do piersi przez wiele godzin, to nie karmi przez cały czas. Ich brzuszki nie są w stanie tego wytrzymać i nie potrzebują tak dużo mleka. Jeśli po prostu ssą i ssą i ssą, używają cię jako smoczka.

I to może być dla ciebie w porządku!

Ale jeśli tak nie jest, jeśli masz inne dzieci, pracę lub sprawy do załatwienia, zawsze możesz zaoferować smoczek, aby pomóc dziecku zaspokoić jego potrzebę ssania. Niektóre dzieci ssą przez cały dzień i są świetnymi kandydatami do posiadania smoczka.

Inne dzieci po prostu chcą komfortu, jaki daje im przebywanie przy piersi mamy. Oczywiście jest to dla nich takie słodkie miejsce. I dla mamy. Problem pojawia się, gdy mama czuje się osaczona i chce przestać karmić, ponieważ czuje się przytłoczona.

Nie musi tak być.

Nie pozwalaj noworodkowi karmić przez cały dzień

Dziecko może być blisko Ciebie, nawet nosząc je na rękach, jeśli takie jest Twoje zacięcie, ale nie musi być podłączone do piersi przez cały dzień. Poza fizycznym dyskomfortem dla Ciebie, D-Mer, który prawdopodobnie wystąpi, dziecko może również rozwinąć skojarzenie snu z byciem przywiązanym do piersi i nie spać gdzie indziej.

Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem, to w porządku. Jeśli staje się to problemem, musisz pomóc dziecku w pełnym karmieniu, którego potrzebuje, a następnie pozwolić mu na trochę czasu bez snu przy piersi, zanim położysz go w bezpiecznym miejscu do spania.

Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat rodzajów karmienia zbiorowego, kiedy je rozpocząć i jak je przerwać.

Arkusz informacyjny dotyczący czasu drzemki

Dowiedz się, jak rozłożyć drzemki, ile dziennie na wiek, najlepsze czasy, itp. i dostać swoją grę drzemki ON!

Przeczytaj to, gdy już będziesz na miejscu

Czy dziecko karmi w skupisku czy karmi komfortowo?Czy smoczek może pomóc w karmieniu klasterowym?Skąd mam wiedzieć, czy dziecko karmi w grupie?Czy powinnam pozwolić mojemu noworodkowi na karmienie grupowe?

Warto przeczytać