Tytuł trochę na odwrót? ??? Porozmawiamy o tym, jak kupować używane przedmioty. Czego unikać i na co zwracać uwagę, jeśli zdecydujemy się na zakup. Co jest dobrą alternatywą dla kupowania towarów z recyklingu?

To nie kłamstwo, że dzieci są wielką radością. Przynoszą nam maleńkie, kochane stópki i bezgraniczną miłość. Ale mają też swoją cenę. Na początku będziesz musiał wydać dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli jest to Twoje pierwsze dziecko. Będziesz potrzebować fotelika samochodowego, wózka, łóżeczka i karuzeli. Na początku będziesz musiał zainwestować dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli spodziewasz się pierwszego dziecka i musisz kupić całą wyprawkę, w tym: wózek, fotelik samochodowy, łóżeczko, a także jakąś karuzelę (jesteś pewien? Gdybyś kupiła te wszystkie oryginały w sklepie, to każda kwota wydawałaby się "na waciki":)

Czy można oszczędzać mając dzieci?

Wierzę, że oszczędzanie pieniędzy nie jest dla ciebie nową koncepcją, ponieważ nie ma to nic wspólnego z byciem skąpym, ale raczej ze zdrowym rozsądkiem i mądrym wydawaniem pieniędzy. Odpowiadając na pytanie: "Czy możliwe jest oszczędzanie pieniędzy?". Odpowiedź brzmi: tak, jest to możliwe. Możesz dowiedzieć się, czy kupowanie produktów z drugiej ręki jest dobrym pomysłem.

Przedmioty z drugiej ręki: prawda ujawniona

Jeśli chodzi o kupowanie rzeczy używanych, nie jesteśmy ograniczeni do sklepów odzieżowych czy lumpeksów. Istnieje wiele stron internetowych, na których można kupić używane przedmioty. Bardzo popularne są grupy na Facebooku, gdzie można kupować lub wymieniać się rzeczami. Czy warto wydawać pieniądze? Jak najbardziej warto! Rodzice często wystawiają rzeczy po swoich dzieciach. Są to często gadżety, które nie były już potrzebne lub prezenty, które zostały źle umieszczone. Produkty te można kupić znacznie taniej, niż gdybyśmy poszli do sklepu. Wiele osób sprzedało również bardzo mało używane towary za niewielkie pieniądze. Nie różnią się one wiele od nowych przedmiotów.

Kupując używane, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

 • Zbyt niskie ceny. Warto zastanowić się nad podejrzanie niską ceną. Przedmiot może być uszkodzony, a sprzedawca nie wspomniał o tym w ogłoszeniu.
 • Zdjęcia pobrane z Internetu nie są prawdziwe. W dzisiejszych czasach zrobienie dobrego zdjęcia smartfonem nie jest trudne.
 • Rzeczy, które mają wady. Jeśli sprzedawca poinformował cię, że coś ma wadę, powinieneś rozważyć, czy naprawa tej "wady" będzie kosztować więcej niż zakup nowego przedmiotu.

Czego nie kupować z recyklingu!

 1. Buty Ponieważ but dopasowuje się do stopy i "dziedziczy" wszystkie jej wady i krzywizny.
 2. Fotelik samochodowy. Chyba że masz pewność, że fotelik samochodowy nie brał udziału w kolizji i znasz jego źródło. Fotelik samochodowy z historią kolizji mógł na przykład naruszyć pasy bezpieczeństwa. W końcu kupujemy fotelik samochodowy, aby zapewnić bezpieczeństwo, zdrowie i życie naszego dziecka. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
 3. Butelki.
 4. Bielizna, wydaje się jasne!
 5. Warto zastanowić się nad lekami, ponieważ sama ich sprzedaż przez osoby fizyczne jest nielegalna i podlega karze pozbawienia wolności do dwóch lat.
 6. Hmmm... spójrz na ostatnie zdanie w tym tekście. ? ?? ?

Co sprawia, że warto kupić używany?

 1. Wózek dziecięcy to obowiązkowy element wyposażenia. Nie należy do najtańszych, ale jest niezbędny. Nie jest to też tylko jeden element, ponieważ potrzebujesz zarówno gondoli, jak i wózka (przez pierwsze sześć do ośmiu miesięcy).
 2. Łóżeczko, które posłuży maluchowi przez pierwsze 2 lata życia.
 3. O ile przewijak jest w dobrym stanie.
 4. Karuzela do łóżeczka. Takie rzeczy się nie zużywają.
 5. Zabawki. Zabawki dobrej jakości mogą być używane przez więcej niż jedno dziecko. Można je również przekazać młodszemu rodzeństwu lub bratu. Zdecydowanie radzę unikać kupowania pluszowych zabawek i gryzaków od kogokolwiek.
 6. Ubrania. W ciągu pierwszych dwóch lat maluchy rosną w szybkim tempie. Ich rozmiar może zmienić się nawet ośmiokrotnie. Później wcale nie będzie łatwiej! Będziesz zszokowany liczbą dziur w spodniach i plam na bluzkach. W każdym wieku będziesz musiał kupić dużo ubrań. Ważne jest, aby pomyśleć o konkretnych ubraniach, których potrzebujesz, zanim pójdziesz na zakupy. W szale kupowania ubrań możesz skończyć kupując wiele, które nie są praktyczne dla dziecka. Obejmuje to sukienki na studniówkę, topy z kantami, koszule i eleganckie bluzki. Zapłacisz również dużo pieniędzy za te ubrania, które są nie tylko niewygodne, ale także niepraktyczne. Jeden komplet wystarczy na chrzciny, a nawet sesję zdjęciową. Na pewno dostaniesz jeden z nich od gości, którzy przyjdą zobaczyć dziecko.

Jaka jest alternatywa?

Byłoby oczywiste, gdybyś mógł wybierać między produktem nowym a używanym, ale w tej samej cenie. Ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie wyprzedaże i promocje. Niemniej jednak nie zawsze jest możliwe, aby nadążyć za nimi wszystkimi. AleRabat.com jest portalem, który zbiera takie informacje. Mamy szczęście, że mamy internet, ponieważ dzięki niemu tak łatwo jest robić takie rzeczy. Internet jest niesamowity! ? ?? ?

Czego nie kupiłbyś dla swojego dziecka?

Ten post jest częścią współpracy z AleRabat.com

Warto przeczytać