Zabawki dla najmłodszych

Kiedy nasz maluch zaczyna być ciekawy świata, naszym zadaniem jest zachęcenie go do tego. Z doświadczenia wiemy, że dzieci szybko się nudzą, dlatego musimy wybierać takie zabawki, które będą ciekawe dla naszego dziecka. Jest wiele zabawek, które możemy wybrać. Gdy wpiszemy słowo kluczowe #toysfortoddlers, pojawiają się tysiące propozycji .... Naszym pierwszym wyborem jest mata edukacyjna.

Jest ona przyjazna dla środowiska i bezpieczna. Szeleszczące elementy i grające zabawki będą bardzo przyjemne w dotyku i zachęcą naszego malucha do dłuższego leżenia na brzuchu. Maluch nauczy się podnosić główkę, a masowanie brzuszka złagodzi kolkę. Uważam, że mata uspokajająca może być używana nawet przez pół roku życia dziecka.

Około 4 msc dziecko zazwyczaj zaczyna ząbkować. W tym czasie niezbędne są gryzaczki.

Przede wszystkim złagodzą one ból, a także wyćwiczą zdolności manualne. Dzięki nim dziecko rozwija swoją koordynację ruchową. Gryzak nie powinien być zbyt duży, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy i mogło spokojnie trzymać go w rączkach. Dla niemowlaka najlepiej zacząć od miękkiego gryzaka. Dla starszych dzieci polecam zainwestować w gryzaki z drewna klonowego lub gumowe.

Zabawka sensoryczna to kolejna zabawka, na której warto się skupić.

Różne kolory, tekstury, kształty i dźwięki mogą być wykorzystane, aby zadowolić malucha. Można je zawiesić, dziecko może je żuć, ślinić, ciągnąć i robić z nimi co tylko mu się podoba.

BToys to kanadyjska firma, którą odkryłam na targach branżowych. Bardzo szybko stały się zabawkami roku. Firma produkuje wiele zabawek, ale ja chciałabym się dziś skupić na tych miękkich klockach.

Klocki wykonane są z najwyższej jakości surowców, mają nowoczesny i ciekawy design. Klocki przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Klocki są w jasnych kolorach i posiadają postacie zwierząt, literki oraz różne kształty. Można je wykorzystać do kąpieli dziecka. Maluch może się nawet z nimi kąpać.

Jeśli już jesteśmy przy zabawkach do kąpieli to myślę, że będzie to duży hit.

Mamy wiele sposobów na zachęcenie dzieci do wzięcia prysznica. Można chlapać ośmiorniczki lub łódki, zwierzątka, rybki itp. Ważne jest, aby kąpiel kojarzyła się z zabawą i przyjemnością.

Po wykąpaniu dziecka możemy przeczytać mu bajkę.

Dobrym pomysłem jest uspokojenie dziecka za pomocą książki. Do wyboru mamy różne materiały: kartonowe, papierowe, piankowe, rozkładane książki. Każdy maluch znajdzie coś dla siebie :-) Zacznij od podstaw, czyli możesz zacząć od zwierząt, kolorów czy części ciała. Czytajcie też dzieciom bajki. Zacznijmy czytać dzieciom już w młodym wieku.

Wszystkie produkty, które widzicie w naszym sklepie są dostępne. Jest nam niezmiernie miło gościć Państwa.

Warto przeczytać