Gotowy, aby zorganizować codzienne rutyny swojej rodziny, abyś mógł cieszyć się życiem bez stresu? Family Routines Reboot może pomóc!

Czy dziecko wydaje się karmić non stop, a Ty nie jesteś pewna, czy rzeczywiście karmi, czy po prostu próbuje być blisko? Oto jak rozpoznać, czy dziecko karmi klastrami.


Jeśli to czytasz, być może proponujesz ciągłe karmienie, trzymasz dziecko przy piersi przez długi czas i zastanawiasz się, czy to dobrze, czy źle, czy działa, czy nie działa.

Rozumiem, okres noworodkowy jest jednym z uczuć Strefy Zmierzchu. Przez około 3 miesiące. Życie jest teraz nieprzewidywalne, jesteś w "głębokim czasie" nie liczonym przez zegar i zastanawiasz się, skąd wiedzieć, czy dziecko faktycznie karmi klastrem.

Pozwól, że pomogę ci się tego dowiedzieć.

Skąd mam wiedzieć, że dziecko karmi w grupie?

Karmienie grupowe to schemat karmienia piersią, kiedy dziecko grupuje kilka sesji karmienia w krótkim czasie. Może się to zdarzyć z wielu powodów (niektóre celowe, niektóre nie), które omówimy poniżej.

Więc jeśli dziecko karmi co godzinę lub dwie (biorąc pełne karmienie), a następnie nadal chce karmić ponownie w krótkim okresie czasu, jest to karmienie klastrowe.

Porozmawiajmy o tym, czym karmienie klastrowe nie jest

Karmienie klastrowe nie polega na trzymaniu dziecka przy piersi przez wiele godzin w jednym czasie. To nie jest karmienie, to jest albo komfortowe karmienie, albo ssanie, albo po prostu używanie cię jako smoczka.

Wszystkie z nich są w porządku, jeśli dobrze się z nimi czujesz.

Jednak wiele matek nie ma luksusu siedzenia na krześle przez cały dzień, podczas gdy ich dziecko drzemie karmiąc. Są maluchy, którymi trzeba się zająć, rzeczy do zrobienia, posiłki do ugotowania itp. i dlatego chcą się upewnić, że dają dziecku dużo pokarmu, ale nie mają dziecka, które NIE JEST NAPRAWDĘ KARMIONE właśnie tam.

To Ty decydujesz, czy dziecko karmi w grupie czy nie.

Jeśli dziecko naprawdę ssie tylko przez kilka minut, a potem drzemie, nie jest to prawdziwe karmienie i możesz zamiast tego zaoferować mu smoczek. Możesz też po prostu położyć je na drzemkę.

Jeśli zasypia na tobie, jest prawdopodobnie zmęczone i możesz je ułożyć w jego bezpiecznym miejscu do spania .

Kiedy dziecko przechodzi okres wzrostu, prawdopodobnie będziesz karmić je częściej w ciągu dnia, aby zwiększyć zapas mleka - co jest wspaniałe - ale nadal nie będzie to skutkowało karmieniem non stop przez wiele godzin.

Oto co należy zrobić

Delikatnieprzełamuj palcemzatrzask, a jeśli dziecko tego nie zauważy, to znaczy, że nie karmi.

Nie pozwóldziecku zasnąć - nawet jeśli próbuje zasnąć! - podczas karmienia, a wtedy będziesz wiedzieć, kiedy dziecko skończyło karmić.

Pozwól dziecku spędzić czas pomiędzy drzemkami na brzuszku, na Twoich kolanach, z rodzeństwem itp.

Dzieci przyjmują pełne karmienie co kilka godzin (2,5 do 3 w ciągu pierwszych kilku miesięcy), więc jeśli wiesz, że dziecko miało pełne karmienie, ale nadal delikatnie ssało, to prawdopodobnie jest to karmienie komfortowe i możesz je wyeliminować, jeśli chcesz.

Dzieci potrzebują R.E.S.T

Skorzystaj z mojej prostej rutyny 4 kroków, aby pomóc swoim maluchom zacząć spać lepiej PODOBNO DZISIAJ.

To nie trwa tygodniami, mamo.

Przeczytaj to, gdy już będziesz na miejscu

Czy smoczek może pomóc w karmieniu zbiorowym?Czy dzieci mogą karmić w grupie przez cały dzień?Czy dziecko karmi w skupisku czy karmienie komfortowe?Czy powinnam pozwolić mojemu noworodkowi na karmienie klasterowe?

Warto przeczytać