Life Skills! Chcesz poznać krok po kroku prosty schemat nauczania dzieci szkół życia bez stresu i presji? Zapisz się tutaj!

Co jest w tym poście...

 • Jesteście zdenerwowani.
 • Sen dziecka w ciągu dnia jest nierówny.
 • Poranne pobudki odbiegają od normy.
 • Pora snu nie jest spójna.
 • Nocne przebudzenia są coraz częstsze.
 • Twój instynkt mówi... "Nie możemy tak dalej".

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko potrzebuje rutyny? Oto kilka oznak, że dziecko skorzystałoby z posiadania bardziej ustrukturyzowanego harmonogramu.


W tych pierwszych dniach i tygodniach, to normalne, że można po prostu iść z prądem dziecka. Poznajecie się nawzajem i pracujecie nad wszelkimi problemami związanymi z karmieniem, które mogą się pojawić. Czas trochę stoi w miejscu i nie spieszy się, aby cokolwiek ustalić.

A potem życie się układa... i rzeczy, których nie chcieliśmy robić, jakoś się dzieją.

Kiedy to zaczyna się dziać, czujemy się uwięzieni.

Może czujemy się w pułapce drzemki lub może karmimy co godzinę, a dziecko nie śpi.

To są wielkie znaki, że coś trzeba dać. Więc zanurzmy się w znakach, że Twoje dziecko potrzebuje dobrej, prostej i dostosowanej do wieku rutyny.

Przeczytaj to, gdy już będziesz w tym stanie. Harmonogram 5-miesięcznego dziecka (z godzinami karmienia i snu!)7-miesięczny harmonogram karmienia, który działa jak urok9 do 12 Miesięcy rutyna gwarantowana, aby zrobić szczęśliwe dzieciRutyna dla noworodków, która sprawdza się za każdym razemPierwszy rok dziecka: Ostateczny przewodnik miesiąc po miesiącuŁatwa rutyna dla dzieci w wieku od 3 do 6 miesięcy (którą pokochasz)Rutyna od 6 do 9 miesiąca, którą pokocha Twoje dziecko

Jesteś roztrzęsiony.

Podczas gdy matki nigdy nie chcą stawiać swoich własnych potrzeb i pragnień jako ważniejszych niż potrzeby dziecka... to one opiekują się dzieckiem.

Jeśli nie radzisz sobie w życiu, to musisz coś zmienić.

Oto kilka znaków, że łakniesz rutyny w swoich dniach z dzieckiem:

 • Nic nigdy nie dzieje się w tym samym czasie.
 • Czujesz, że życie jest nieprzewidywalne i to jest niepokojące.
 • Chcesz przestać obliczać okna budzenia przez cały dzień i mieć ustalony czas w swojej głowie, aby dążyć do celu.
 • Nie ma czasu na obowiązki domowe, pracę lub rzeczy dla dorosłych, ponieważ wszelkie przerwy są przypadkowe i nieprzewidywalne.

Ostatecznie możesz zaspokoić potrzeby dziecka w odpowiednim czasie na podstawie rutyny, więc jeśli walczysz BEZ rutyny, to nie ma powodu, aby jej nie rozpocząć.

28 rzeczy do zrobienia, jeśli dziecko nie chce spać CHECKLIST

Tutaj jest poręczna dandy lista 28 rzeczy próbować więc dziecko przestaje walczyć sen i spać dłużej i później.

Sen dziecka w ciągu dnia jest nieregularny.

Jest to bardzo wyraźny znak, że pomocna będzie rutyna.

Oto kilka oznak, że sen dziecka w ciągu dnia jest nieregularny i potrzebuje dobrej rutyny.

 • Drzemki są czasem bardzo krótkie, czasem bardzo długie.
 • Naps nie wpadają w przewidywalne czasy, ale są może długie rano, nie ma popołudnia, a może nie ma poranka, a długie popołudnie.
 • Dziecko budzi się z bezwładem snu od swoich drzemek.
 • Dzieje się dużo walczącego snu.
 • Dziecko zasypia w samochodzie za każdym razem, gdy w nim jesteś.
 • Naptimes kończą się bałaganem posiłki i bedtimes.

Jeśli dziecko może po prostu zdrzemnąć się gdziekolwiek, kiedykolwiek, i być dobrze wypoczęte, a następnie nadal iść do łóżka, prawdopodobnie jesteś w porządku. Jeśli drzemki są jak koszmar, to czas na rutynę.

Pakiet Rytmy, Rutyny, & Harmonogramy

Łatwe do wdrożenia rutyny, rytmy i harmonogramy od urodzenia do wieku szkolnego, które pomogą Ci usprawnić codzienne życie z dziećmi, w tym przewodnik krok po kroku, jak zacząć.

Dowiedz się więcej

Poranne pobudki odchodzą w niebyt.

Czas porannej pobudki naprawdę ma znaczenie. Przemęczenie i brak odpowiedniego, regularnego snu robią wiele ciekawych rzeczy z nawykami sennymi dziecka. Jeśli dziecko jest przemęczone w czasie snu, to może często budzić się w nocy.

W rzeczywistości, im bardziej dziecko jest zmęczone, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie miało również wczesne poranne pobudki. Wczesne poranne pobudki definiujemy jako pobudki przed 6 rano. Gdy wczesne poranne pobudki zdarzają się z częstotliwością, oto jak wypadamy.

 • Naps, które przychodzą super wcześnie (które są w zasadzie kontynuacją snu nocnego) i bałagan z resztą dnia.
 • Dziecko jest gotowe do spania w super wczesnym czasie (jak 5pm) ponieważ są tak zmęczeni od budzenia się wcześnie.
 • Więcej drzemek ma miejsce w ciągu dnia niż jest to konieczne, ponieważ dziecko budzi się wcześnie. Na przykład, dziecko budzi się o 5 rano, a następnie wraca do drzemki o 6:30.

Bez rutyny, metabolizm dziecka i zegar czasu posiłków nie będzie ustawiony. Oczywiście nigdy nie zalecamy, aby dziecko chodziło głodne, ale jeśli dziecko jest przyzwyczajone do karmienia o 7 rano, to zazwyczaj będzie spało do 15 minut po obu stronach 7 rano.

Uwaga: Pozwalanie dziecku na zbyt późny sen jest również oznaką, że potrzebuje ono rutyny. Zazwyczaj warto dążyć do tego, aby od 19:00 do 7:00 rano. Albo od 18:00 do 6:00 rano. Dziecko nie musi spać w ciągu dnia, kiedy na zewnątrz jest światło dzienne, ponieważ zaburza to jego rytm okołodobowy i powoduje inne problemy w późniejszym czasie.

Przeczytaj to, gdy już będziesz w tym stanie. Wspólne nawyki, które pomagają i przeszkadzają dziecku w zasypianiuEscape Proof: Bezpieczne sposoby na powstrzymanie dziecka przed wydostaniem się z łóżeczkaWczesne poranne przebudzenia: Dlaczego się zdarzają i jak je naprawićUzyskać zmęczone dziecko do snu - w 4 prostych krokach

Pora snu nie jest spójna.

Pora snu jest bardzo ważna. Tak jak czas, w którym kładziesz dziecko do łóżka. Ma to znaczenie, ponieważ czas przed północą to tak naprawdę najgłębszy i najbardziej regenerujący sen, jaki wszyscy mamy.

Dlatego późne kładzenie dziecka do łóżka skutkuje mniej regenerującym snem.

Oznacza to również więcej nocnych przebudzeń i zakłóconych porannych pobudek. Często dzieci, które nie mają odpowiedniej codziennej rutyny, będą chciały iść do łóżka super wcześnie, bo są zużyte, albo dostaną drugi wiatr i będą walczyć ze snem przez długi czas.

Unikaj drugich wiatrów na czas snu

Ten bezpłatny poradnik daje ci główne 4 powody , dla których maluchy nie osiedlają się na czas snu (lub przeciągają się, ciągle wychodzą, powodują walkę o władzę, etc.) i co robić!

Co preferuje jest spokojnym relaksującym bedtime rutyną z dzieckiem być w ich bezpiecznej sen przestrzeni i światła out przez właściwego wieku stosownego bedtime.

Jeżeli pora snu jest koszmarem... to znak, że dziecko potrzebuje r utyny.

Bitwy na dobranoc

Dowiedz się, jak uniknąć walki o władzę, ciągłego przeciągania, wieczorów pełnych dramatów dzięki naszym prostym do wdrożenia strategiom na dobranoc.

Dowiedz się więcej

Nocne przebudzenia są coraz częstsze.

Nocne pobudki na początku są normalne, ponieważ dziecko musi jeść. Ale nawet 2 lub 3-miesięczne dzieci mogą przyjąć senne karmienie i przespać długi odcinek w nocy. Dzięki karmieniu w klastrach, które również ustawia je na sukces.

W pewnym momencie jednak, jeśli dzieci budzą się często w nocy i karmią dużo, mogą skończyć się odwrotną jazdą na rowerze. AKA jedzą więcej w nocy niż w ciągu dnia.

Rozwiązanie tego problemu jest oczywiste: odwróć kurs.

Gdy dziecko osiągnie wiek 6 miesięcy i więcej, nocne budzenie może być znakiem, że nadszedł czas na więcej pokarmów stałych lub bardziej formalny trening snu. Dzieci, które są dobrze wypoczęte i potrafią same ułożyć się do snu z minimalną pomocą, NIE OBUDZAJĄ SIĘ W NOCY, aby uzyskać pomoc od mamy!

Uśpij małą owieczkę

Stwórz trwałe nawyki snu dla swojej małej owieczki, aby cała rodzina mogła spać spokojnie bez stresu, dramatów i łez.

Dowiedz się więcej

Twój instynkt mówi... "Nie możemy tak dalej".

Matki są napędzane do zaprzeczania sobie dla swoich małych dzieci. I to jest normalny instynkt, który mają matki.

Ale czasami bierzemy to za daleko i jesteśmy zdezorientowani.

Myślimy: Zrobię wszystko, żeby dziecko nie uroniło łzy, nawet jeśli jestem chory psychicznie i nienawidzę swojego życia.

Hm, nie. Jeśli nie śpisz w ogóle, to psychiczny i emocjonalny opad będzie miał negatywny wpływ na dziecko o wiele bardziej niż krótkoterminowa interwencja w zakresie snu (która przynosi długoterminowe owoce). Nie jesteś w stanie dostroić się do potrzeb dziecka, kiedy jesteś zoned out z wypalenia lub awarii.

Warto przeczytać