Szkolne poranki, popołudnia i wieczory mogą być TRUDNE. Stwórz bezstresowe szkolne rutyny, które ułatwiają życie. Sprawdź Proste Szkolne Rutyny!

Masz marudzące dziecko? Nie martw się, jest tylko kilka powodów, dla których dzieci stają się marudne, drażliwe, marudne i nie w porządku. Czytaj dalej, aby poznać rozwiązania!


Kiedy dziecko jest słodkie i cenne, grucha i śpi, to jest to... najlepsza rzecz w życiu.

Ładnie pachną.

Samo patrzenie na nie wyzwala hormony szczęścia.

Ale kiedy marudzą, marudzą, są rozdrażnione i nie śpią... Życie jest ciężkie .

Ponieważ nie mogą naprawdę powiedzieć nam, co się dzieje, może to być trudne. Na szczęście, jeśli mamy kilka rzeczy, które działają na naszą korzyść (rutyna, nawyki snu, nawyki karmienia, itp.), wtedy jest o wiele łatwiej dowiedzieć się, dlaczego dziecko marudzi.

Zanurzmy się w to.

8 powodów, dla których masz marudzące dziecko i co z tym zrobić

Przyjrzyjmy się głównym powodom, dla których dzieci są zazwyczaj marudne (pomijając pilne kwestie medyczne, o których należy porozmawiać z lekarzem) i jak to naprawić!

Jest to również świetny moment, aby wyciągnąć swój dzienniczek dla niemowląt, abyś mogła zanotować nawyki i wzorce.

3 Największe przeszkody dla snu

Podczas gdy każdy baby ???? jest wyjątkowy, problemy ze snem nie są. Pomogłam tysiącom maluchów, a oto największe bariery dla regenerującego odpoczynku.

1. Dziecko jest nadmiernie zmęczone i niespokojne

To jest chyba mój numero uno.

Ludzie poważnie nie doceniają tego, jak dużo dzieci mogą i chcą spać. Oto podstawowy podział czasów snu niemowląt dla Ciebie, ale wystarczy powiedzieć, że dzieci zdrzemną się w zasadzie po każdym karmieniu. I będą to robić przez kilka miesięcy!

Ilość snu, jakiej potrzebuje dziecko, zależy od jego wieku, ale jeśli dziecko jest nadmiernie zmęczone, będzie wydawało się drażliwe przez cały dzień i nie będzie dobrze spało podczas drzemki.

 • Harmonogram snu noworodka
 • Przykładowa rutyna noworodka
 • 3 miesiąc życia dziecka rutyna snu
 • 6 miesiąc dziecko rutyna
 • 6 do 9 miesiąc dziecko rutyny
 • 9 do 12 miesiąc dziecko rutyna

Te pomogą Ci dać pomysł na coś, do czego można strzelać. Każde dziecko jest inne, podążaj za ich wskazówkami, ale wiedz, że dużo płaczu i marudzenia oznacza, że cokolwiek dzieje się teraz, ma pole do popisu.

2. Dziecko marudzi, bo jest głodne lub za dużo "podjada".

To jest oczywiste.

W rzeczywistości, z marudzącym dzieckiem prawdopodobnie próbowałaś karmić dużo więcej i dużo częściej, prawda?

Oto kilka podstawowych zasad dotyczących karmienia dzieci, które warto wziąć pod uwagę, jeśli masz marudzące dziecko.

 • Przestań podjadać | Dzieci potrzebują pełnowartościowego pokarmu, który dotrze do bogatego w składniki odżywcze tylnego mleka. 5 minutowe karmienie tu i 10 minutowe tam sprawi, że dziecko będzie głodne. Wyobraź sobie, że jesz kilka krakersów co godzinę lub dwie. Byłabyś rozdrażniona i nie byłabyś super głodna, ale nie byłabyś pełna ani zadowolona. Tak samo jest z dzieckiem.
 • Rutyna pomaga "ustawić" metabolizm dziecka. Jeśli masz dobrą rutynę (patrz wyżej), nie musisz zgadywać, dlaczego dziecko marudzi. Będziesz wiedzieć. Moja piątka dzieci zaczynała hałasować w ciągu kilku minut od normalnego czasu karmienia. Nie było żadnej tajemnicy do rozszyfrowania. To było oczywiste!
 • Podawaj wystarczającą ilość mleka i/lub pokarmów stałych | W wieku około 5 miesięcy dzieci zaczynają przygotowywać się do spożywania pokarmów stałych i są głodne. Twoja podaż może być opóźniona i będziesz musiała karmić więcej, a dziecko wkrótce będzie potrzebowało pokarmu stałego. Po 6 miesiącach, jeśli masz marudzące dziecko, a ono nie je pokarmów stałych, to właśnie dlatego marudzi. Są głodne.

Przeczytaj: Karmienie dziecka do jednego roku życia i Jak sprawić, by twój noworodek dobrze spał od pierwszego dnia.

3. Dziecko jest nadmiernie pobudzone (albo to godziny szczytu!) i bardzo marudne.

Czy byliście kiedyś na Times Square? Wszędzie gdzie spojrzysz są ludzie. Mnóstwo świateł, mnóstwo dźwięków. Dużo ruchu. Samochody, znaki, ludzie. To jest hipnotyzujące i niesamowite, a potem... jesteś gotowy, aby iść .

Tak właśnie jest dla noworodka.

Tyle osób wpatrujących się w ich twarz, wydających dźwięki, rozmawiających, podnoszących dziecko, kołyszących je, wyprowadzających na spacer i tak w kółko.

Dzieci często zaczynają marudzić, ponieważ pragną spokoju i ciszy. To nie jest izolacja, aby mieć bezpieczne, ciche miejsce dla dziecka, aby odejść od zgiełku życia rodzinnego. Szczególnie jeśli masz dużą rodzinę.

Przeczytaj: Dlaczego masz gniewne dziecko - i co zrobić

Usiądź z dzieckiem w cichym pokoju, podczas gdy reszta domu zajmuje się swoimi wesołymi sprawami.

 • Godziny czarownic to prawdziwa rzecz | Dzieci często marudzą w godzinach czarownic. Zazwyczaj są to wczesne i późne godziny wieczorne. Zapasy mleka często są niskie z powodu stresu w ciągu dnia, ogólne zmęczenie i ogólna wieczorna mania przyczyniają się do marudzenia w tym czasie.
 • Karmienie w grupie naprawdę działa | Jeśli dziecko zachowuje się kapryśnie w czarownych godzinach, karmienie w grupie często załatwia sprawę.

Przeczytaj: Zakończ Godzinę Czarownic dziecka - w 4 prostych krokach

4. Dziecko próbuje się uspokoić i wyrzucić z siebie trochę pary i ma problem z ustabilizowaniem się.

Często whining i crying dzieje się, gdy dzieci są gotowe do drzemki. Zaczną marudzić, potem płakać, a następnie odpłyną w sen.

Czasami przechodzą od wysokiego płaczu do natychmiastowego snu.

Nie wszystkie dzieci, ale niektóre. Ważne jest, aby dać dziecku dobrą rutynę, która pozwala mu powoli przechodzić od czuwania do senności, a następnie w końcu do snu. Często oczekujemy, że dzieci po prostu zasną w pokoju pełnym głośnych ludzi.

I tak się dzieje... do około 3 miesiąca życia.

Wtedy zaczną się więcej budzić, a bez zdrowych nawyków związanych z wietrzeniem i zasypianiem zaczną marudzić i mieć problemy z uspokojeniem się.

Przeczytaj: Wind-down Routines Guaranteed to Help Your Baby Sleep

Pakiet Rytmy, Rutyny i Harmonogramy

Łatwe do wdrożenia rutyny, rytmy i harmonogramy od urodzenia do wieku szkolnego, które pomogą Ci usprawnić codzienne życie z dziećmi, w tym przewodnik krok po kroku, jak zacząć.

Dowiedz się więcej

5. Dziecko przechodzi gwałtowny wzrost i jest bardziej marudne niż zwykle.

Kiedy dzieci, które są zwykle spokojne i pokojowe, stają się marudne i marudne... zwykle dzieje się coś rozwojowego.

Skokwzrostu jest jedną z tych rzeczy.

Jak przez to przejść? Dużo karmienia, spania i czasu.

To też minie. Może przejść jak kamień nerkowy, ale przejdzie.

Czytaj: Wonder Weeks: Bezstresowy przewodnik po zachowaniu dziecka

6. Dziecko ząbkuje i jest rozdrażnione

Ząbkowanie zmienia osobowości niemowląt.

Tymczasowo.

Jest to świetny wskaźnik tego, czy coś się dzieje z dzieckiem, czy nie. Jeśli są normalnie szczęśliwe, a potem stają się marudne, może to być ząbkowanie. Jeśli wcześniej spały dobrze, teraz walczą ze snem lub budzą się częściej, może to być ząbkowanie.

Naturalne środki na ząbkowanie:
 • Daj dziecku coś do gryzienia | Kup organiczny pierścień na ząbkowanie lub coś podobnego i pozwól dziecku znaleźć w ten sposób ulgę.
 • Mrożone jedzenie | Tutaj jest mały podajnik, do którego możesz włożyć mrożone jedzenie, które dziecko może gryźć.
 • Zamrożonaściereczka do prania | Podobnie jak powyżej, ale za darmo.
 • Olejki eteryczne | Oczywiście trzeba zachować środki ostrożności przy wyborze olejków i sposobie ich rozcieńczania, ale w przeciwieństwie do "mody", której ostatnio doświadczają, są to naturalne środki, które są znane od wieków.
 • Szczoteczki do zębów | Czasami dawaliśmy dzieckuszczoteczkę do żucia, kiedy naprawdę chciało coś twardego do gryzienia. To było ulubione.

Przeczytaj: Przetrwanie ząbkowania bez regresji snu

7. Dziecko nie jest zdrowe, więc jest marudne.

Rozumie się samo przez się, ale dziecko będzie bardziej marudzić i marudzić, jeśli nie jest zdrowe.

Problem w tym, że jeśli nie mają gorączki, nie zawsze o tym wiemy, prawda?

Oto kilka rzeczy do rozważenia:
 • Refluks | Często niemowlęta zmagają się z refluksem, który może powodować dyskomfort. Nadmierna laktacja może nawet odzwierciedlać objawy refluksu i utrudniać rozróżnienie tych dwóch zjawisk. Zwykle ustępuje to do 6 miesiąca życia.
 • Gaz | Jeśli kładziesz dziecko na odpoczynek i 30 minut później lub później budzi się ono z pełnym płaczem, jest to często ból gazowy. Podnieś ich małe nóżki i stopy ruchem rowerowym lub beknij im, a jeśli znajdą ulgę, to znasz winowajcę.
 • Bóle ucha | Miałam dość zastanawiania się, czy uszy dziecka bolą (a mając 5 dzieci, było tego dużo!), więc kupiłam Otoskop Dr. Mom. Mogę prawie zawsze stwierdzić, czy moje dziecko ma infekcję ucha i jak bardzo jest ona poważna, bez konieczności udania się do lekarza.

Czytaj: Baby Reflux: Zaskakująca przyczyna (i jak pomóc dziecku spać)

8. Misie Powtarzają: dziecko marudzi, bo jest gotowe do spania

Ok, ok, wspominałam już, że dziecko może marudzić z nadmiernego zmęczenia.

Burza mózgów na temat codziennej rutyny

Pobierz moje arkusze (od noworodka do dziecka w wieku podstawowym) i znajdź swój rodzinny rytm. Używaj ich w czasie drzemki, posiłków, snu, wykonywania obowiązków, zabawy i nie tylko!

Ale marudzenie jest często wskazówką, że nadszedł czas snu .

Oznacza to, że prawdopodobnie nie jest to czas, aby zacząć kołysać, szarpać i nadmiernie stymulować dziecko. Zamiast tego, należy rozpocząć wyciszanie PRONTO, a następnie położyć dziecko do łóżka.

Warto przeczytać