Lista przedmiotów, które należy kupić po urodzeniu dziecka jest długa i niekończąca się. Jednym z nich jest poduszka do karmienia. Przyda się ona każdej świeżo upieczonej mamie.

Poduszka do karmienia piersią jest wielofunkcyjna. Poduszka przyda się nie tylko w tej sytuacji, ale także w wielu innych. Do tego tematu przejdziemy później. Karmienie piersią to podstawowa czynność dla młodych matek. Ważne jest, aby zarówno matka, jak i dziecko miały zapewniony komfort podczas karmienia piersią.

Czy warto kupić poduszkę do karmienia dla dziecka?

Poduszka do karmienia to popularne akcesorium dla kobiet karmiących piersią. Poduszka do karmienia pomoże Ci utrzymać wygodną pozycję podczas karmienia i zmniejszy nacisk na ramiona i plecy. Może również utrzymać plecy dziecka płasko podczas karmienia, co ułatwi trawienie.

Jeśli szukasz zakupu poduszki do karmienia, upewnij się, że jest ona wygodna, stabilna i spełnia Twoje potrzeby i preferencje. Przetestuj kilka poduszek, aby znaleźć taką, która najbardziej Ci odpowiada. Poduszka pomoże Ci prawidłowo ułożyć dziecko. Można uniknąć zadławienia się. Zapewni też maluchowi wysoki komfort. Gdy maluch jest już na tyle dorosły, że nie potrzebuje poduszki do karmienia, można ją wykorzystać jako miejsce do zabawy, odpoczynku lub do siedzenia.

Pamiętaj, że poduszka do karmienia piersią to tylko jedna z wielu opcji. Decyzja o jej zakupie będzie zależała od Twoich osobistych preferencji i potrzeb. Nieważne, czy używasz poduszki, czy nie, ważne jest, aby znaleźć najlepszą dla Ciebie pozycję do karmienia.

Jak korzystać z rogu do karmienia?

Aby używać rogu do karmienia musisz:

  • Znaleźć wygodną pozycję do karmienia. Możesz usiąść prosto z wyprostowanymi plecami lub położyć się na brzuchu z poduszką pod głową. Ważne jest, abyś była w wygodnej pozycji, aby móc wygodnie karmić dziecko.
  • Połóż rogal na kolanie dziecka lub innej stabilnej powierzchni. Dzięki temu dziecko będzie mogło się wygodnie przytulić.
  • Ułóż dziecko przodem do siebie w pozycji półleżącej, tak aby klatka piersiowa i główka znajdowały się na tej samej wysokości co Twoje piersi. Upewnij się, że dziecko jest dobrze osadzone na rogu, a zarówno jego głowa, jak i ramiona mają odpowiednie podparcie.
  • Przyciągnij dziecko do siebie tak, aby jego usta znalazły się nad Twoją piersią. Możesz też delikatnie naprowadzić dziecko na swoją pierś za pomocą dłoni.
  • Kiedy dziecko jest gotowe do przejścia na drugą pierś, pozwól mu ssać z drugiej piersi. Podczas karmienia z przeciwnej piersi upewnij się, że dziecko jest prawidłowo osadzone na rogu.

Jak wybrać najlepsze poduszki do karmienia?

Dziecko zapadnie się w niej, jeśli poduszka będzie zbyt miękka. Zbyt twarda będzie powodować dyskomfort. Wybierz coś, co znajduje się pośrodku i zachowaj umiar. Ważny jest również rozmiar poduszki. Ważne jest, aby poduszka pasowała do dziecka, ale także, aby nie wywierała nacisku na matkę. Najlepszy kształt poduszki to okrągły. Pozwala on na karmienie dziecka w wygodnej pozycji i stanowi naturalne podparcie dla jego wątłego ciała.

Jaki rozmiar powinny mieć poduszki do karmienia?

Rozmiar poduszki do karmienia zależy od wielu czynników, w tym od wagi i wieku dziecka, a także od preferencji matki. Poduszka do karmienia powinna mieć wystarczający rozmiar, aby wygodnie podtrzymywać dziecko podczas karmienia, ale nie być tak duża, że trudno ją przenosić lub manewrować. Można wybierać spośród różnych rozmiarów, aby dopasować je do potrzeb i preferencji zarówno matki, jak i dziecka. Możesz również porównać obwód klatki piersiowej dziecka z rozmiarem poduszki, aby upewnić się, że wybierasz właściwy rozmiar.

Wybieraj tylko poduszki wykonane z atestowanych materiałów. Dzięki temu ochronisz wrażliwą skórę dziecka przed podrażnieniami. Dziecko nie będzie się również przegrzewać podczas karmienia. Warto też sprawdzić, czy materiał nadaje się do prania. Nie musisz komplikować sobie życia. Wiadomo, że maluchy oddają dużo moczu. Ważne jest, aby dbać o czystość przedmiotów używanych przez dziecko. Jeśli poduszka nadaje się do prania w pralce, nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

 

Warto przeczytać