Gotowy, aby zorganizować codzienne rutyny swojej rodziny, abyś mógł cieszyć się życiem bez stresu? Family Routines Reboot może pomóc!

Jeśli masz karmienie klasterowe i czujesz, że to się nigdy nie kończy, być może chcesz wiedzieć, czy smoczek może pomóc w karmieniu klasterowym, cóż, czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedź i więcej wskazówek!


Jeśli masz noworodka, który wydaje się być "karmieniem klastrowym" przez całą dobę, prawdopodobnie szukasz jakiejś chwilowej ulgi i strategii, aby pomóc dziecku w osiadaniu bez karmienia.

Trafiłaś we właściwe miejsce.

Czy smoczek może pomóc w karmieniu klasterowym?

Po pierwsze, karmienie zbiorowe nie jest karmieniem non stop przez wiele godzin. Karmienie w skupisku to oferowanie dziecku pełnego pokarmu w odstępach czasu, które są bliższe sobie niż normalnie. Na przykład karmisz dziecko o 16:00, 18:00 i 20:00, aby pomóc mu napełnić brzuszek przed nocnym snem.

Jeśli dziecko karmi dłużej niż godzinę lub dwie naraz, to po prostu ssie dla wygody, aby zaspokoić swoje nie odżywcze potrzeby lub dlatego, że Cię kocha i chce być blisko.

Jak smoczek może pomóc?

Jeśli Twoje dziecko karmi długo po tym, jak uzyskało rzeczywiste mleko i po prostu pozostaje przy piersi dla wygody, połączenia i ssania bez wartości odżywczych, wtedy możesz wprowadzić smoczek.

  • Po tym, jak zatoki będą miały pełne pożywienie, możesz wprowadzić smoczek
  • Pociągnij za smoczek, gdy znajdzie się on w ustach dziecka, aby pobudzić jego instynkt do mocniejszego ssania i aby chętniej go wzięło.
  • Jeśli dziecko po pełnym karmieniu jest niespokojne, to prawdopodobnie dlatego, że jest zmęczone i potrzebuje odpowiedniej drzemki, a nie więcej mleka. Zamiast tego zaproponuj smoczek jako sposób na uśpienie dziecka podczas drzemki.
  • Jeśli dziecko miało pełne karmienie i budzi się bardzo wcześnie z drzemki, włóż smoczek z powrotem lub zaoferuj smoczek zamiast karmienia.

Karmienie grupowe nie jest przypadkowe

Mam cały super pomocny post na temat karmienia w klastrach, ale głównym punktem, który tutaj przedstawię jest to, że karmienie w klastrach jest czymś, co możesz celowo robić podczas (1) okresów wzrostu i/lub (2) późnym popołudniem/wczesnym wieczorem, aby upewnić się, że dziecko dostaje wystarczająco dużo mleka na noc.

  1. Skurczewzrostowe | Jeśli dziecko ma skurcze wzrostowe, nie chcesz używać smoczka zamiast karmienia grupowego, ponieważ wtedy skurcze będą trwały dłużej. Należy oferować więcej pokarmów, aby stymulować produkcję mleka, co pomoże w przejściu przez okres wzrostu.
  2. Późne popołudnie/wczesny wieczór | Po długim stresującym dniu jakość mleka może być niższa, a ponieważ zbliża się pora snu, dobrym pomysłem jest albo rozdzielenie karmień, albo karmienie grupowe w tych godzinach przed snem. Dzięki temu dziecko będzie najedzone i skorzysta z tych godzin przed północą, kiedy to napęd do snu jest największy, a jakość snu najlepsza.

Dowiedz się, kiedy zacząć, jak prawidłowo to robić i kiedy przestać karmić w grupie.

Arkusze burzy mózgów na temat codziennej rutyny

Pobierz moje arkusze (od noworodka do dziecka w wieku podstawowym) i znajdź swój rodzinny rytm. Używaj ich w czasie drzemki, posiłków, snu, wykonywania zadań, zabawy i nie tylko!

Przeczytaj to, gdy już będziesz na miejscu

Czy dzieci mogą karmić w grupie przez cały dzień?Jak rozpoznać, że dziecko karmi w grupie?Czy dziecko jest karmione klasterem czy karmieniem komfortowym?Czy powinnam pozwolić mojemu noworodkowi na karmienie grupowe?

Warto przeczytać