Czas zrobić przemyślane zakupy dla swojego dziecka. ..... Na sklepowych półkach i w Internecie znajdziesz tysiące różnych produktów. Przyciągają cię kolorowe ubranka, akcesoria i zabawki, bez których według producentów rodzice nie mogą żyć. Na tematycznych stronach internetowych znajdziesz przykładowe listy tego, co trzeba kupić przed narodzinami dziecka. Znajdziesz zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje tego samego produktu w dyskusjach mam, które go używały. Nadal nie jesteś pewna, czego potrzebujesz, mimo wszystkich sprzecznych informacji, które otrzymałaś. Możemy pomóc Ci zaplanować inteligentne zakupy dla Twojego dziecka. Warto poświęcić kilka tygodni na porównanie produktów, sprawdzenie cen, zrobienie własnej listy i rozłożenie zakupów. Jednorazowy zakup może okazać się zbyt kosztowny. Nie bój się poinformować krewnych, dziadków czy ciocie i wujków, czego oczekujesz, jeśli zdecydują się kupić prezent dla Twojego dziecka.
ZACZNIJMY OD SZAFY ;)
Najlepiej zaopatrz się w kilka podstawowych zestawów ubrań. Pamiętaj, aby wybierać naturalne, przewiewne tkaniny. Unikaj nadmiernych ozdób, haftów, aplikacji i szerokich szwów. Ciasne gumki lub szerokie szwy mogą również szczypać dziecko. Najwygodniejsze ubranka dla niemowląt to te, które nie muszą być zakładane przez głowę lub na kimono. Dobrze, jeśli ubranko jest luźne i nie ogranicza ruchów dziecka ;)
ZESTAW NA POCZĄTEK
- Body z długim rękawem i krótkim rękawem, 4-6 sztuk
- Bodysuity z długim rękawem i krótkim rękawem, 4 szt.
- romby 3 sztuki
- Tak zwane "rompersy", czyli. Spodenki z wysoką talią i nogawkami, które nie ściskają pępka dziecka
- Czapeczki wiązane czy nie? (to zależy od dziecka, bo nie wszystkie dzieci tolerują wiązanie) Dwie cienkie i dwie cieplejsze czapki
- Piżamka z piórkami 4 szt.
- Rękawiczki non-scratch, aby dziecko nie zadrapało sobie twarzy
- Skarpety 5 sztuk (zwróćcie baczną uwagę, czy nie mają gumki do ściskania).
- Bluzy i swetry zapinane z przodu na 3 części
- Ciepły kombinezon, grube skarpety, śpiworek i czapeczka są niezbędne dla dziecka urodzonego jesienią lub zimą.
- Na letnie spacery polecamy używanie chusteczek dla niemowląt z osłoną przeciwsłoneczną
Pamiętaj, aby ubranka takiego dziecka wyprać w jak najwyższej temperaturze, używając płynu lub proszku odpowiedniego dla dzieci. Następnie należy wyprasować ubranko.
SPACERY przydają się do spania.
- Róg i zawijas
- Dla dziecka zaleca się dwa komplety pościeli, dzięki czemu w razie wypadku można szybko wymienić poszewki.
- Polecamy dwa kocyki: jeden cięższy i jeden cieplejszy. Polecamy również kocyk, który ma kapturek, aby chronić twarz dziecka przed zimnem.
- Prześcieradła do łóżeczka - 3 sztuki, a do wózka 2 sztuki
- Ceratka olejowa pod prześcieradło, aby zapobiec zamoczeniu materaca
- Ciepły śpiworek do wózka do użytku w zimie
- Pieluszki bawełniane lub bambusowe mogą służyć jako letnie prześcieradło lub kocyk, a w cieplejsze dni nawet jako ręcznik.
- Pieluszki tetrowe świetnie nadają się do wycierania twarzy dziecka lub zmiany pieluszki. Można je również wykorzystać jako zabawkę, podkład, do przykrycia dziecka i do przewijania.
KOSMETYKI I URZĄDZENIA TOALETOWEW pierwszej kolejności zalecamy umiar! Wprowadzaj je powoli, aby uniknąć reakcji alergicznej. Wybieraj kosmetyki bez sztucznych barwników, substancji zapachowych, parabenów, slesów i olejów mineralnych.
- Płyn do kąpieli
- Chusteczki nawilżane to chusteczki nawilżane, które służą do pielęgnacji pupy dziecka.
- Jednorazowe waciki lub płatki kosmetyczne (do mycia twarzy i pupy dziecka).
- Olejek dla niemowląt
- Krem ochronny do skóry dziecka
- Krem zapobiegający pieluszkowemu zapaleniu skóry
- 10 fiolek z solą fizjologiczną do przemywania oczu dziecka
- Końcówka nożyczek jest zaokrąglona
- Szczotka do włosów (z miękkim włosiem).
- Zacznij od 3 paczek pieluch jednorazowych
- pieluchy tetrowe 10 sztuk
- Ręcznik z kapturem 2 szt.
- aspirator do nosa
- Termometr lekarski
SPRZĘT CODZIENNEGO UŻYTKU i inne rzeczy ;)
- Pompka do piersi: Ręczny lub elektryczny
- Dwie butelki ze smoczkami: jedna mniejsza i jedna większa
- Podgrzewacze do butelek i pojemniki termiczne na butelki
- Najlepszy jest przewijak z podwyższonymi krawędziami, najlepiej pokryty ceratą, aby ułatwić mycie i zapobiec przesiąkaniu czegokolwiek.
- Możliwy jest również stelaż do wanny
- Termometr do wody
- Wygodne krzesełko dla mamy karmiącej i oczywiście CEBUSZKA, czyli poduszka w kształcie rogu, która ułatwia ułożenie dziecka podczas karmienia.
- Łóżeczko i materac dobrej jakości
- Wózek głęboki, folia przeciwdeszczowa i moskitiera do wózka
- Fotelik samochodowy spełniający wszystkie normy bezpieczeństwa
Na koniec torba SPECJALNA DLA MAMY!!! Jak każda mama wie, jest to jedno z najbardziej niezbędnych akcesoriów. Torba powinna być pakowna, ponieważ będziesz musiała w niej przechowywać wszystkie rzeczy potrzebne dla dziecka, gdy będziesz poza domem. Pieluchy, chusteczki, ubranka i inne niezbędne rzeczy.
Pamiętaj o pierwszych zabawkach, które kupujesz dla swoich dzieci. Dla malucha wystarczą trzy zabawki. Istotne jest, aby zabawki miały atesty i były odpowiednie dla tych maleńkich istot. Takie zabawki są odpowiednio oznaczone.
Są pewne rzeczy, o których nie wspomnieliśmy, a które będą Wam potrzebne. Pamiętaj jednak, że "ZESTAW STARTOWY", jak go nazywamy, jest bardzo indywidualny i to, co dla jednej mamy jest niezbędne, inna może uznać za zbędne. Najlepiej nie kupować zbyt wielu rzeczy, a jeśli już musisz, to kupuj częściej. Sklepy internetowe ułatwiają kupowanie "dokupek". Są one nienachalne, przyjemne i proste.
Warto przeczytać
- 23 października 2024
Żywienie przedszkolaka to temat, który budzi wiele emocji u rodziców. To kluczowy okres, w którym kształtują się nawyki żywieniowe, wpływające na...
Czytaj dalej- 20 sierpnia 2024
Zdrowa żywność jest fundamentem prawidłowego rozwoju i wzrostu dzieci. W dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest skoncentrowanie się na wartościowej diecie, aby...
Czytaj dalej