Gotowy, aby zorganizować codzienne rutyny swojej rodziny, abyś mógł cieszyć się życiem bez stresu? Family Routines Reboot może pomóc!

Być może zastanawiasz się, czy powinieneś pozwolić swojemu noworodkowi na karmienie klastrowe, czy nie i czy jest to pomocne, czy nie? Ten post wyjaśni więcej i powie ci, czy powinieneś karmić klastrem, czy nie, w zależności od sytuacji.


Dwie z moich pierwszych kuzynek urodziły dzieci w ciągu kilku tygodni.

Powiedzieć, że wątki tekstowe były hopping byłoby niedopowiedzeniem. Wszystkie pytania dotyczące karmienia, pieluchowania, spania.

Co za radość!

Jedno z nich, które pojawiło się kilka razy, dotyczyło karmienia grupowego, a w szczególności, czy powinnam pozwolić mojemu noworodkowi na karmienie grupowe? Myślę, że to świetne pytanie. I jako certyfikowany konsultant ds. snu, mam na nie odpowiedź!

Czy powinnam pozwolić mojemu noworodkowi karmić w grupie?

Absolutnie, w rzeczywistości powinieneś do tego zachęcać. Ale karmienie grupowe nie jest karmieniem non stop przez wiele godzin. Karmienie grupowe to, w kręgach konsultantów snu, celowe pełne karmienie w krótszych niż zwykle odstępach czasu, aby pomóc dziecku w wieczornym śnie.

Na przykład karmienie o 16:00, 18:00 i 20:00 zamiast normalnych 3 godzinnych karmień.

Karmienie tak blisko siebie pomoże upewnić się, że dziecko dostaje dużo mleka, aby pomóc mu głęboko zasnąć w tych ważnych godzinach przed północą, kiedy sen dziecka jest najgłębszy i najbardziej regenerujący.

Tak więc późne popołudnie i wczesny wieczór to świetny czas na wprowadzenie karmienia grupowego do swojej rutyny, aby uniknąć czarownic, mieć odpowiednią porę snu i cieszyć się obserwowaniem, jak dziecko oddycha i drzemie przez wiele godzin.

Trzymanie dziecka przy piersi przez 3 godziny na raz nie jest karmieniem grupowym, jest to pewna kombinacja przekąsek, karmienia grupowego i karmienia komfortowego.

Czy można pozwolić dziecku karmić się godzinami?

Myślę, że to jest pytanie, które prawdopodobnie zadajesz. Czy jest coś złego w pozostawieniu dziecka przy piersi przez wiele godzin. Moja odpowiedź brzmi: jest to problem tylko wtedy, gdy jest to problem dla ciebie.

Teraz może to łatwo przekształcić się w problem ze snem dla dziecka. Jeśli nauczą się drzemać przy piersi, po prostu nie będą spać bez przystawiania.

To jest słodkie przez kilka dni, ale jeśli masz maluchy, przedszkolaki lub pracę do zrobienia to musisz mieć dziecko, które będzie mogło się zdrzemnąć w swoim własnym bezpiecznym miejscu do spania.

Prawda jest taka, że dzieci nie karmią się przez wiele godzin. Ich brzuszki nie radzą sobie z taką ilością mleka. Więc jeśli są przytulone do mamy i ssą godzinami, to nie jest to związane z odżywianiem lub komfortem. Możesz wtedy zaoferować komfort w każdy inny sposób, który wybierzesz i zaoferować smoczek, jeśli stanie się to uciążliwe.

Dzieci potrzebują R.E.S.T

Użyj mojej prostej rutyny 4 kroków, aby pomóc swoim maluchom zacząć spać lepiej LIKE TODAY.

To nie trwa tygodniami, mamo.

Przeczytaj to, gdy już będziesz na miejscu

Czy smoczek może pomóc w karmieniu zbiorowym?Czy dzieci mogą karmić w ten sposób przez cały dzień?Skąd mam wiedzieć, czy dziecko karmi w grupie? Czy dziecko jest karmione klasterem czy karmienie komfortowe?

Warto przeczytać