Długa podróż samochodem z dzieckiem jest źródłem niepokoju. Wiem, jakie to uczucie. Oto najlepsze sposoby, aby pozostać przy życiu! Jeśli nie rozumiesz, czym jest trudna podróż z dzieckiem, ta "kopia" może pomóc. ??? Idealnie nadaje się na roadtripy. Pozostaje mi tylko pogratulować i pozazdrościć.

Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Jeśli kontynuujesz czytanie, oznacza to, że spędzisz więcej snu podczas dłuższej podróży samochodem z dzieckiem. W naszym przypadku zawsze mamy "kolorowe" podróże, ponieważ jednemu z nas udaje się spać, podczas gdy drugi, bez powodu, nie chce spać, mimo że jest jego pora snu. Zapewnia rozrywkę wszystkim współtowarzyszom podróży, zawodząc i płacząc. Wtedy nadchodzi twoja kolej! Nauczeni doświadczeniem opracowaliśmy już kilka patentów, które pomogą ci uniknąć szaleństwa w drodze na wakacje.

NASTAWIENIE DO PODRÓŻY

Świetnym pomysłem jest rozmowa z dzieckiem przed wyjazdem. Nie jest konieczna długa dyskusja, ale raczej przypomnienie im kilka razy, że zbliża się taka podróż. Dobrym pomysłem jest poinformowanie ich, że podróż jest długa, ale po drodze zobaczysz wiele rzeczy. Możesz powiedzieć im, że zatrzymasz się w określonych miejscach. Znajomość planu podróży ułatwi podróż. Powyższe dotyczy dzieci w wieku nawet trzech lat. Jednak ważne jest również, aby powiedzieć o tym maluchom, mimo że rządzą się one innymi prawami. ? ?? ?

BEZPIECZEŃSTWO

Ważne jest, aby najpierw wiedzieć jedną rzecz. Najlepiej zrobić to przed wyjazdem, bo jeśli z tylnego siedzenia słychać tylko krzyki i płacz, może być trudno ustalić priorytet działania. Mowa jest o tym, że bez względu na wszystko:

Dziecko MUSI być zawsze zabezpieczone w foteliku samochodowym w samochodzie!

Wiem, że "przecież nasze pokolenie nie jeździło w fotelikach i żyjemy", ale może właśnie dlatego jeszcze żyjemy. Nie mieliśmy poważnego wypadku bez pasów bezpieczeństwa. Niedawno pisałem o tym w czasie ściągania: Jaki fotelik samochodowy? - 6 wskazówek do rozważenia przed zakupem. Ciekawe, czy pierwszy punkt wskazanego wpisu zaskoczy Was tak samo, jak niektórych rodziców? Ten wpis pomoże Ci ustalić, czy Twoje dziecko jest prawidłowo zapięte w odpowiednim dla niego foteliku samochodowym.

Nie zapomnij. Nie ma znaczenia, czy masz do przejechania tylko 100 czy 1000 km. Nie ma znaczenia, czy jesteś dobrym kierowcą. Ty możesz być świetnym kierowcą, ale osoba za Tobą, w samochodzie przed Tobą lub obok Ciebie już nie. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze! Zapisz dużymi literami w swojej pamięci, że zatrzymasz się i podejmiesz dalsze działania tylko wtedy, gdy dziecko płacze lub nie można go niczym uspokoić.

PAKOWANIE

Ważne jest, aby wspomnieć o podstawowych zasadach pakowania w odniesieniu do bezpieczeństwa. Obejmują one:

W samochodzie nie powinny znajdować się żadne luźne przedmioty.

Często wrzucasz do samochodu siatki i inne przedmioty. Prawdopodobnie robisz to, ponieważ nie możesz już zmieścić tych przedmiotów w bagażniku lub chcesz, aby były pod ręką. No właśnie!

Podczas pakowania warto zastanowić się, czego możesz potrzebować w trakcie i umieścić te przedmioty w dogodnej lokalizacji. Nie będziesz musiał martwić się o szukanie napoju lub przekąski dla rozzłoszczonego dziecka. Wyobraź sobie, że bateria urządzenia, którego dziecko używa do oglądania kreskówki, padła, podczas gdy ładowarka wciąż znajduje się w torbie w bagażniku. Nie możesz nic zrobić.

Pamiętaj, że najlepiej jest umieścić wszystkie te przedmioty w schowkach, które można zamknąć lub kieszeniach siedzeń. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie specjalnych organizerów obok siedzenia. Ważne jest, aby pamiętać, że w przypadku kolizji wszystkie luźne przedmioty zostaną wyrzucone z prędkością, z jaką poruszał się samochód. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli na tylnej ramie pomocniczej znajdują się ciężkie przedmioty, takie jak butelka z wodą. Czy widzisz na własne oczy, jak butelka staje się pociskiem?

A propos butelek z wodą... Tak, przestrzeń pod siedzeniami świetnie nadaje się na bagaż, gdy bagażnik jest już wypełniony. Uważaj na butelki lub inne przedmioty, które mogą się toczyć. Co jeśli coś takiego zaplącze się między nogami kierowcy w nieoczekiwanym momencie? Co może się stać?

Oszczędzaj miejsce w bagażniku!

Jeśli wszystko mieści się w bagażniku, nie ma potrzeby upychać tego w środku. Zanim zaczniesz pakować bagażnik, pamiętaj o zabraniu apteczki, gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego. Jest mało prawdopodobne, że będziesz miał wypadek, ale lepiej być przygotowanym na wypadek, gdyby do niego doszło. Możesz trzymać je w samochodzie lub umieścić w bagażniku po przybyciu na miejsce. Na szczęście można przewidzieć niektóre problemy związane z bagażem. Mówimy głównie o tym, co i tak trzeba spakować. Pierwszym elementem jest wózek. Jeśli dziecko nadal wymaga gondoli, to wózek zajmie większość miejsca w bagażniku. Lepiej więc skorzystać z wózka spacerowego. Na szczęście dzisiejsze wózki z łatwością mieszczą się w przestrzeni bagażnika. Niektóre wózki są stworzone do transportu, tak jak mój najnowszy zakup. Zobacz:

Łóżeczka turystyczne są dla mnie i mojej rodziny obowiązkowym elementem wyposażenia od wielu lat. Należy również wziąć pod uwagę, że łóżeczko może być używane jako kojec lub miejsce do spania dla dziecka. Można je nawet ustawić na plaży lub w ogrodzie. Produkt powinien być na tyle kompaktowy, aby łatwo zmieścił się w bagażniku.

KOMFORT PODRÓŻOWANIA

Mówimy o komforcie i bezpieczeństwie najmniejszego pasażera, ponieważ zasada mówi:

Jeśli dziecko się nie uśmiecha, nikt nie będzie zadowolony!

Sprawdź pogodę przed podróżą. Nie ma znaczenia, czy będzie mroźno, czy gorąco. Warunki, które nie są sprzyjające, mogą wpłynąć na czas podróży, co pogarsza sytuację. Umożliwi to również dostosowanie ubioru dziecka do panujących warunków. Pamiętaj, aby zdjąć ciężką kurtkę przed zapięciem dziecka w foteliku samochodowym. Można ją również założyć na pasy bezpieczeństwa, jeśli w pojeździe panuje niska temperatura. Latem należy przygotować kilka warstw odzieży dla dziecka na wypadek konieczności nieoczekiwanego zatrzymania się w miejscu, w którym wieje wiatr lub jest późno. ??? Zrobiło się zimno i potrzebowałem czegoś do ubrania.

Używanie specjalnej wkładki przeciwpotnej w foteliku samochodowym to dobry pomysł. Utrzymuje skórę dziecka suchą i poprawia komfort.

Postoje wpływają na samopoczucie i kondycję nie tylko dziecka, ale i reszty załogi. warto zaplanować przerwę, jeśli trasa trwa dłużej niż 1-2 godziny. Jeśli w pobliżu znajduje się plac zabaw, dziecko może odpocząć i zrelaksować się po długiej podróży.

Jedną z moich podstawowych zasad dotyczących długiej jazdy samochodem z dzieckiem jest wybranie czasu na podróż, gdy dziecko ma harmonogram snu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że prześpi ono przynajmniej część podróży. Zdarzają się jednak sytuacje, w których potrzeba snu malucha jest spychana na dalszy plan przez nadmierną ilość emocji. Będziesz musiał znaleźć sposób, aby ten czas zadziałał.

Po #5

ATRAKCJE DLA DZIECI

Cały hałas i kołysanie w samochodzie powoduje, że wiele dzieci uspokaja się, uspokaja i zasypia. Gdyby tak było, nie byłoby tego problemu. Dojdziesz do jednego wniosku, droga mamo: Podróże to wyzwanie, jeśli chodzi o organizację czasu dla wyjątkowo wymagającego podopiecznego.

  • Przygotuj przekąski. Prędzej niż później maluch przypomni sobie o najważniejszym: jedzeniu. Musisz mieć kanapki, suche przekąski, takie jak chipsy kukurydziane lub ryżowe, owoce lub musy, a także napój. Nie zapomnij o mleku lub kaszce dla mniejszych dzieci. To zależy od dziecka. Jednak z autopsji wiem, że niektóre dzieci jedzą, gdy są głodne. Ważne jest, aby mieć zarówno ciepłą, jak i zimną wodę do przygotowania posiłku w razie potrzeby. Aha! Zawsze należy mieć przy sobie miarkę, aby uniknąć rozlania. ??? W samochodzie. Samo jedzenie zajmuje trochę czasu, co oznacza, że możesz oddychać podczas tych cennych minut.
  • Książki. Powinieneś mieć kilka książek, puzzli lub naklejek lub kupić kilka nowych na podróż. Można też rozważyć gry magnetyczne. Efekt jest dobrze znany - zajęcie na jakiś czas.
  • Playlista. Czy jest coś przyjemniejszego niż wspólne śpiewanie? Nawet jeśli nie jest to dla mnie oczywiste, znajoma melodia, którą wszyscy śpiewają, może wzbudzić zainteresowanie dziecka. Przygotuj piosenki z wyprzedzeniem. Nie polegaj wyłącznie na sugestiach z radia.
  • Zabawne wyzwanie Jest to wyzwanie, któremu Ty będziesz musiał sprostać, a nie dziecko. Nadszedł czas, aby wymyślić grę-wyzwanie "na żywo", która zajmie trochę czasu. Może to być ćwiczenie polegające na liczeniu (sklepów, samochodów itp.). Może to być test percepcji, tj. Kto będzie pierwszą osobą, która zauważy, na przykład, samolot lub gwiazdę, gdy robi się ciemno? ? ?? ?
  • Piosenki i bajki. Kiedy wyczerpiesz całą swoją energię i cierpliwość, smartfon lub tablet może przynieść ulgę. Zaopatrz się w uchwyty do fotelika, aby nie musieć nosić ich ze sobą. Nie powinieneś polegać na nieograniczonym mobilnym dostępie do Internetu, ponieważ prawdopodobnie skończy się on w najgorszym możliwym momencie. Zaopatrzenie się w kreskówki i piosenki offline może uratować życie. Nie zapomnij też zabrać ze sobą ładowarki.

A teraz w drogę.

Warto przeczytać