Trend życia w harmonii ze światem przyrody trwa. Bycie-życie EKO opiera się na zdrowej żywności, świadomym odżywianiu i kosmetykach z naturalnych składników, wolnych od syntetycznych substancji chemicznych, tzw. "chemii gospodarczej".

Przed młodymi rodzicami stoi wiele wyzwań związanych z opieką, pielęgnacją i wychowaniem dziecka. Co możesz zrobić, aby Twoje dziecko było pielęgnowane w sposób przyjazny dla środowiska? Należy ograniczyć liczbę używanych kosmetyków i wybierać tylko te, które są wykonane z najlepszych składników i są organiczne. Skóra niemowląt i małych dzieci nie jest w pełni dojrzała. Ma mniej rozwiniętą warstwę rogową naskórka i lipidową barierę ochronną, dlatego jest bardziej podatna na podrażnienia i infekcje. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie produkty do pielęgnacji skóry zawierały wyłącznie naturalne składniki. Wspomogą one procesy metaboliczne i poprawią oddychanie w skórze maluchów. Zacznijmy od wyboru certyfikowanych kosmetyków. Czytajmy skład każdego produktu. (Chyba, że znamy już jakąś firmę i wiemy, że nie będą nam wciskać bubla.

My wybraliśmy dwie marki, które uważamy za najlepsze na rynku. Są bezpieczne dla naszych dzieci i mają mega skład.

Ekologiczne produkty dla dzieci

Quaranta Settimane to włoska marka, która została stworzona przez dwie mamy. Motto tej marki brzmi "With moms In Mind". Jest ona synonimem innowacyjności i pięknego designu, a także praktycznych rozwiązań. Produkty Quaranta Settimane cechuje dbałość o bezpieczeństwo produktów, jakość oraz piękna kolorystyka. Wśród produktów firmy znajdują się ekologiczne kremy do twarzy i ciała, olejki do masażu oraz żele do dziąseł. Oferuje również pasty do zębów dla niemowląt, kremy do pielęgnacji ich pupy oraz różnorodną chemię gospodarczą .... do prania ubrań i usuwania plam.

Tutaj można znaleźć więcej produktów Quaranta Settimane

Bubble&CO, to włoska marka, która przywraca, wzmacnia i umacnia tradycje w stylu retro. Oferują produkty do higieny, pielęgnacji i ochrony dziecka, wszystkie oparte na certyfikowanych naturalnych składnikach pochodzących z upraw ekologicznych i bez składników pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu są odpowiednie dla wegan. Kosmetyki, które są pięknie zapakowane, stanowią wspaniałe prezenty. Wybieraj spośród mydełek i płynów do kąpieli dla chłopców i dziewczynek, które są zapakowane w słodkie ilustracje. Kremy do twarzy i pupy maluchów; są też chusteczki odkażające, które można stosować do smoczków lub kosmetyków.

Czas toalety to szczególny okres między rodzicami a dzieckiem. To moment, w którym warto używać organicznych kosmetyków do pielęgnacji skóry dziecka. WARTO wybrać kosmetyki organiczne dla swojego zdrowia, zdrowia swojej rodziny i środowiska ....

Warto przeczytać