Chcesz mieć spokojne lato, żeby dzieci nie walczyły jak koty i psy LUB przed ekranem przez 10 godzin dziennie? Letnie Rytmy mogą pomóc!

Letnie dni są długie i, spójrzmy prawdzie w oczy, kiedy nie ma żadnej struktury w ogóle rzeczy stają się chaotyczne. 

Więc podczas gdy to jest dobre dla dzieci, aby zrobić przypadkowe rzeczy mało Dorosły Znaczenie, to również dobrze jest mieć kilka sztuczek w rękawie. Trochę struktury będzie oznaczać, że jest mniej walki i narzekania.

Najpierw wypełnij główne zadania

Cały letni harmonogram dla dzieci możecie poznać właśnie tutaj, do czego zachęcam.

Ale skoro już tu jesteś, porozmawiajmy o dodaniu do niego rzeczy pierwszych. Tylko dlatego, że jest lato nie znaczy, że nie chcesz, aby twoje dzieci robiły jakieś pożyteczne rzeczy. W swoim letnim harmonogramie, upewnij się i mieć w niektórych podstawowych codziennych rzeczy.

  • Czas posiłków i przekąsek
  • Obowiązki domowe
  • Zajęcia (lekcje, sport, itp.)

Dodaj dodatki lub cele

To są codzienne podstawy. Po ich ustaleniu będziesz chciał się upewnić, że twoje dzieci mają dużo czasu na świeżym powietrzu. Lato jest do tego idealne. Wiemy, że witamina D jest dobra dla zdrowia, a przebywanie na świeżym powietrzu jest istotną częścią życia.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, upewnij się, że Twoje dziecko spędza tyle czasu na zewnątrz, ile jest w stanie. Poranki, popołudnia, wieczorne spacery itp.

  • Listy książek do przeczytania
  • Pobocznych przedsięwzięć w celu zarobienia pieniędzy (np. stoisko z lemoniadą)
  • Nauka umiejętności

Pozwól dzieciom wejść na pokład

To ważne: nie bierz sobie do serca nudy swoich dzieci.

Nuda to dobry znak, że Twojemu dziecku skończyła się rozrywka i teraz musi stworzyć własną. To jest właśnie przyprawa życia i to właśnie tam Twoje dzieci nauczą się radzić sobie z nudą bez zwracania się do ekranów.

Upewnij się, że są rodzaje zabawek lub materiałów wokół, gdzie mogą zrobić własną zabawę. Forty, ubrania do zabawy, przypadkowe drewno lub materiały na zewnątrz, które można przekształcić w forty, duże kartony itp.

Czyta na jak craft cały lato rozkład tutaj

Bądź ostrożny z ekranami

Ważna uwaga w dzisiejszych czasach. Ważne jest, aby nie pozwolić dzieciom na spędzanie czasu na ekranach.

Po prostu nie.

Są one negatywem netto dla dzieci, a nie pozytywem.

Nie musisz oczywiście całkowicie wyrzucać czasu ekranowego, ale upewnij się, że jest on zawsze zarobiony. Nie jest czymś oczywistym. Jeśli dziecko chce mieć czas na ekranie, to najpierw wymagaj obowiązków. Wymagaj czytania, zabawy na świeżym powietrzu itp. i dopiero wtedy pozwól dziecku na ekran.

A nawet wtedy, niech to będzie tylko godzina lub tak.

Letnie Rytmy

Stwórz letni rytm, który pomoże Ci zachować równowagę między zabawą a prawdziwymi obowiązkami, dzięki czemu będziesz mógł tworzyć wspomnienia ze swoimi dziećmi.

Warto przeczytać