Szkolne poranki, popołudnia i wieczory mogą być TRUDNE. Stwórz bezstresowe szkolne rutyny, które ułatwiają życie. Sprawdź Proste Szkolne Rutyny!

Oto wypróbowany i prawdziwy (i możliwy do dostosowania) 7-miesięczny harmonogram karmienia, który pomoże Twojemu maluchowi dobrze się zdrzemnąć w ciągu dnia, dobrze spać w nocy i mieć spokojne dni.


Od dawna mówię, że czas od 6 do 12 miesięcy jest jednym z moich absolutnych ulubionych.

Dziecko już siedzi.

Uśmiechnięte.

Trochę mniej drzemki.

I zazwyczaj przesypia całą noc.

Może to być również czas przystosowania .

Dziecko w końcu je pokarmy stałe i prawdopodobnie nadszedł czas, aby zrezygnować z trzeciej drzemki i prawdopodobnie zrezygnować z wymarzonego karmienia, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. Dziecko staje się trochę bardziej chrupiące i chce więcej jedzenia.

Tak naprawdę jest to cenny czas z dzieckiem.

Przed planem karmienia 7-miesięcznego dziecka... ZNAJDŹ TO

Zanim podam Ci, co sprawdziło się u mnie jako harmonogram karmienia 7-miesięcznego dziecka, wiedz jedno.

Dzieci w tym wieku muszą jeść jak najwięcej pokarmów stałych.

Będą głodne i samo mleko matki nie będzie już wystarczające. Albo, jeśli już, to będziesz karmić klastrami, jakby Twój 7-miesięczniak był noworodkiem.

➡️ Pediatrzy kiedyś zalecali wprowadzanie puree lub pokarmów stałych w 4 miesiącu życia. Teraz sugerują 6 miesięcy.

➡️ Tak więc okres od 5 do 7 miesiąca życia oznacza, że jeśli dziecko nie dostaje dużo mleka z piersi i jakichkolwiek pokarmów stałych, będzie głodne.

A to będzie miało wpływ na ich sen i nastrój.

7 Month Old Przykładowy harmonogram karmienia

7:00 - Pobudka, mleko, stałe produkty na śniadanie

8:00 - Wolna zabawa (czas na podłodze, przytulanie z mamą, zabawa z rodzeństwem)

9:00 - Czas na drzemkę

10:45 lub 11: 00 - Pobudka, mleko, pokarmy stałe

12:00 - Zabawa swobodna (podłoga, ćwiczenia w siedzeniu, staniu, podciąganiu, zabawa z rodzeństwem)

13:00 - Czas na drzemkę

15:00 - Pobudka, mleko, pokarmy stałe

15:45 - Zabawa dowolna (sprawunki, zabawa z rodzeństwem, zabawa na podłodze itp.)

17:00 - Krótka drzemka

5:30 - Pobudka, mleko, pokarmy stałe

18:15 - Zwyczaje i pomysły na dobranoc (kąpiel, śpiewanie, przytulanie, nakładanie balsamu, światła, zasłony, itp.)

19:00 - Szybkie karmienie (mleko), i do łóżka (możesz dodać karmienie klasterowe tutaj również, jeśli pasuje)

I... jeśli dziecko jeszcze nie przesypia nocy.

22:00 - karmienie snem

Uwaga:

  • Dzienniki dziecka są świetną rzeczą, aby mieć pod ręką, jeśli zauważasz wiele zmian, z których nie możesz zrobić głowy lub ogona.
  • Jeśli Twoje dziecko budzi się wcześniej lub później od tej rutyny, możesz po prostu dostosować się do czasu budzenia się dziecka. Czas budzenia jest bardzo ważny w codziennej rutynie dziecka.
  • Jeśli dziecko budzi się wcześnie z drzemki, ale jest zadowolone, nie przyspieszaj karmienia. Pozostaw je do normalnego czasu, chyba że dziecko jest wyraźnie głodne.
  • Wprowadzaj znajome rytmy i rutyny w ciągu dnia. Nie można ich nie doceniać w przypadku niemowląt. (tutaj jest więcej o rytmach i rutynach rodzinnych)

Odstawienie od nocnego karmienia

Jeśli Twoje dziecko nadal nie przesypia nocy, to jest to świetny moment, aby zacząć mu w tym pomagać.

Produkty stałe i mleko w ciągu dnia pomogą im napełnić brzuszek. I dostać w niezbędnych składników odżywczych, które pozwolą im spać spokojnie przez całą noc.

Jest to właściwie jeden z najlepszych momentów na rozpoczęcie treningu snu, ponieważ dziecko jest naturalnie o wiele mniej skłonne do przebudzenia, jeśli głód był jego głównym powodem przebudzenia.

Wyobraź sobie, że dziecko potrzebuje 10 kubków (aby wyrównać szanse) mleka i/lub jedzenia dziennie. Wiemy, że wszystkie dzieci są różne, ale idź ze mną tutaj.

Jeśli obecnie dajesz dziecku 5 filiżanek mleka i 2 filiżanki jedzenia w ciągu dnia, to pozostawia to 3 filiżanki deficytu.

Oznacza to, że dziecko prawdopodobnie obudzi się w nocy, aby dostać pełne 10 filiżanek, których potrzebuje.

Jaki jest najlepszy sposób na odstawienie dziecka od piersi?

Dać im wszystko, czego potrzebują w ciągu dnia, aby nie musiały budzić się po to w nocy.

Obejrzyj ten krótki film, aby dowiedzieć się, dlaczego dzieci w tym wieku mogą dość marudzić i co możesz zrobić, aby tego uniknąć.

Dream Feed może zadziałać dla Ciebie

Jeśli Twoje dziecko nadal karmi kilka razy w ciągu nocy, możesz zacząć robić coś, co nazywa się Dream Feed.

W tym wieku zazwyczaj nie dodajemy nocnego karmienia, staramy się je wyeliminować, ale może to pomóc Ci uzyskać kilka dodatkowych godzin.

Karmienie nocne: Karmienie podawane między 10 a 11 ish w nocy, które powinno pomóc dziecku spać dłuższy odcinek, w końcu do porannej pobudki.

Staraj się karmić dziecko jak najwięcej podczas tego karmienia i odzwyczajaj je od innych nocnych karmień, aż w końcu sen będzie jedynym karmieniem.

Jeśli dziecko przez kilka tygodni będzie spało do rana tylko przy karmieniu snem, wtedy można bezpiecznie zrezygnować z karmienia snem.

W tym momencie dziecko powinno spać przez całą noc.

7 Month Old Schedule Ciekawostki

Oto kilka ciekawych rzeczy, które warto zauważyć lub mieć na uwadze podczas tego 7-miesięcznego okresu.

  • Dzieci będą prawdopodobnie w stanie przespać całą noc w tym wieku, jeśli będą się dobrze odżywiać. Nie tylko dostają mleko z piersi, ale również dostają pokarmy stałe.
  • Tutaj dowiesz się, czy Twoje dziecko nie przespało nocy z głodu, czy też ma jakieś problemy ze snem, nad którymi musisz popracować.
  • Dziecko może zachowywać się niezainteresowane pokarmami stałymi, to dobrze. Mimo to, kontynuuj podawanie ich i upewnij się, że podajesz im warzywa i owoce, które lubią, aby uzyskać potrzebne składniki odżywcze.
  • Wprowadzaj pokarmy stałe powoli, abyś mogła obserwować reakcję dziecka na nie. Nie wprowadzaj zbyt wielu nowych pokarmów na raz.
  • Podawaj uzupełniającą przekąskę na dobranoc. Tuż przed snem podaj dziecku mleko i trochę jogurtu lub soku jabłkowego, aby napełnić brzuszek dziecka przed snem.

7 Month Old Schedule Printable

Drukuje jego, tweak dopasowywać twój rodziny, i czuć więcej pewny i w kontrola twój dni.

Chcesz wydrukować materiały do powieszenia?

Jeśli chcesz rutyny i harmonogramy nie tylko dla 6 do 9 miesięcy wieku, ale dla 12 miesięcy, 18 miesięcy, i dalej mam świetną wiadomość. Stworzyłem książkę pełną rutyn, które działają.

Rutyny, dzięki którym dzieci są wypoczęte, szczęśliwe i zadowolone. Rutyny, które uwzględniają wszystkie rzeczy, które musisz zrobić i są przetestowane przez mamę. A co najlepsze?

Książka przychodzi z drukowanymi rutynami (3 wybory dla każdego wieku), które możesz powiesić i używać!

Więc zamiast wymyślać koło na nowo co kilka miesięcy, będziesz mieć wypróbowane i prawdziwe, przetestowane przez mamę procedury na wyciągnięcie ręki.

Pakiet Rytmy, Rutyny i Harmonogramy

Łatwe do wdrożenia rutyny, rytmy i harmonogramy od urodzenia do wieku szkolnego, które pomogą Ci usprawnić codzienne życie z dziećmi, w tym przewodnik krok po kroku, jak zacząć.

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania dotyczące 7-miesięcznych dzieci

O której godzinie 7-miesięczne dziecko powinno iść spać?

7-miesięczne dzieci powinny iść spać najpóźniej o 20:00, a średnio kładą się spać około 19:00.

Jeśli Twoje dziecko ma jeszcze późno popołudniowe lub wczesno wieczorne kocie drzemki, będzie to łatwe do opanowania. Wbrew pozorom im wcześniej dziecko pójdzie spać, tym lepiej przesypia całą noc.

Co powinno się zakładać do łóżka mojemu 7-miesięcznemu dziecku?

W wieku 7 miesięcy dzieci nie powinny być już zawijane do snu. Ponieważ mogą się przewracać i poruszać, chcesz, aby mogły to robić.

Nie chcesz jednak, aby próbowały wyczołgać się z łóżeczka, więc odpowiednie do pory roku warstwy są dobre, plus śpiwór na wierzchu, aby utrzymać nogi w środku!

Czy mój 7-miesięczny maluch jest głodny w nocy?

7 miesięcy życia może przynieść pewne regresy w zasypianiu. Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest fakt, że 7-miesięczne dzieci są głodne i potrzebują dużej ilości pokarmów stałych, aby ich brzuszki były wypełnione.

Jeśli nie jedzą jeszcze wystarczająco dużo pokarmów stałych lub nie mają wystarczająco dużo odpowiedniego białka w diecie, będą autentycznie głodne w nocy. Będą potrzebowały więcej pokarmów mlecznych, aby przetrwać. Odpowiedź? Karm więcej w ciągu dnia!

Czy można pozwolić 7-miesięcznemu dziecku wypłakać się?

Cry it out to forma treningu snu, która szybko pomaga. Dzieci uczą się samodzielnego uspokajania, załatwiania i ponownego załatwiania. Jeśli zdecydujesz się go użyć, jest on odpowiedni dla wieku do 7 miesięcy.

Warto przeczytać